NEPLAT-POKUTY s.r.o.

Zabezpečenie prevádzok a e-shopov pred kontrolami Mgr. Ing. Jozef Pribocký

Buďte pripravení na prípadné kontroly! Dajte si poradiť od ľudí z praxe. Od ľudí, ktorí boli v minulosti kontrolórmi a vedia ako to chodí. Vaše podnikanie môžeme pomôcť nastaviť tak, ako to vyžadujú samotní inšpektori.Prevenciou predídete zbytočným chybám až v tisícoch eur. Už vás nič nezaskočí, lebo vám vysvetlíme, na čo si dať pozor. Netraste sa už viac pred kontrolami!

Sme miesto, kde dostanete pod jednou strechou široké portfólio informácií a doplnkových služieb k vášmu podnikaniu. Garantujeme exkluzivitu a informácie, ku ktorým sme sa my dopracovali rokmi. Naše skúsenosti overené praxou vám zaručia poradenstvo, kde dostanete niečo, čo sa v eurách vyjadriť nedá. Chcete vedieť čo je to?

Určite nás kontaktujte, keď:

  • máte akúkoľvek kamennú prevádzku,
  • prevádzkujete e-shop, alebo podnikáte pri predaji na diaľku,
  • očakávate kontrolu,
  • neočakávate kontrolu,
  • ste mali kontrolu,
  • sa vám spotrebitelia vyhrážajú kontrolami,
  • vám konkurencia závidí,
  • sa chcete naučiť nové poznatky,
  • chcete poznať reálnu prax kontrol.

Už vás nič nezaskočí, lebo vám priamo na vašej prevádzke vysvetlíme, na čo si dať v praxi pozor. Ukážeme vám skryté nedostatky, aby ste sa vyhli zbytočnej pokute. Prejdeme si tiež spoločne celým nákupným procesom tak, ako to robia aj inšpektori z rôznych kontrolných organizácii (SOI, finančná správa, metrológia, inšpektorát práce, hygiena, veterina a pod.). 

Sme tu, aby sme vaše podnikanie vyladili na MAXIMUM, preto si doprajte viac istoty a buďte pripravení na prípadné kontroly!

E-Shopy

Všeobecné obchodné podmienky (VOP) predstavujú určitý zmluvný dokument, ktorý bližšie špecifikuje formu obchodného vzťahu medzi predávajúcim a kupujúcim. Pri obchodnom vzťahu medzi podnikateľmi sa podmienky odvíjajú najmä z Obchodného zákonníka, kde majú podnikatelia pri uzatváraní v pomerne veľkú zmluvnú voľnosť. 

Obchodné vzťahy podnikateľ – spotrebiteľ upravujú okrem iných aj Občiansky zákonník a Zákon o ochrane spotrebiteľa a v týchto prípadoch je spotrebiteľovi poskytovaná zvýšená miera právnej ochrany, nakoľko spotrebiteľ je považovaný za slabšiu zmluvnú stranu. 

Ak je vaše podnikanie založené na predaji na diaľku (napríklad: predaj cez sociálne siete, e-mail, telefón, e-shop a pod.), tak zákon ukladá splniť si voči spotrebiteľovi informačné povinnosti ešte pred tým, ako spotrebiteľ odošle objednávku. 

Zmluvou uzavretou na diaľku sa podľa Zákona o ochrane spotrebiteľa rozumie zmluva medzi predávajúcim a spotrebiteľom dohodnutá a uzavretá výlučne prostredníctvom jedného alebo viacerých prostriedkov diaľkovej komunikácie bez súčasnej fyzickej prítomnosti predávajúceho a spotrebiteľa, najmä využitím webového sídla, elektronickej pošty, telefónu, faxu, adresného listu alebo ponukového katalógu.

Informačné povinnosti pri zmluvách na diaľku si voči spotrebiteľom môžete najlepšie splniť tak, že ich zahrniete do obchodných podmienok, ale dbajte, aby ste nezabudli na nič, nakoľko kontroly internetových obchodov sa stupňujú (napr. Inšpektorát SOI so sídlom v Banskej Bystrici pre Banskobystrický kraj počas pandemického COVID-19 roka 2020 vykonal o vyše 240% kontrol viac, v porovnaní s rokom 2019. Zdroj: Rozhodnutie č. 04/2020BB).

V minulosti sme boli ako inšpektori pri kontrole desiatkam až stovkám e-shopov. Z praxe máme vedomosť na čo si dávať pozor, preto vaše pôvodné obchodné podmienky môžeme skontrolovať, alebo VOP dodáme priamo na mieru pre váš sortiment predaja – služieb. 

Chceli by ste sa dozvedieť viac? Radi vás oboznámime, ako to v praxi chodí, na čo sa inšpektori pri kontrole internetových obchodov a predaja na diaľku zameriavajú. Predchádzajte zbytočným sankciám! Tiež vám opíšeme postup správneho konania a iné know-how, ktoré sme nadobudli skúsenosťami ako inšpektori.

Výhody spolupráce s nami:

– dokumenty od odborníkov z praxe, priamo z rôznych inšpektorátov,
– skúsenosti z minulých kontrol, vieme vyladiť detaily,
– flexibilita a rýchle dodanie,
– know how z kontrolnej a podnikateľskej praxe,
– dokumenty vám dodáme komplexne prepracované pre okamžité nahodenie,
– následná kontrola vášho e-shopu ,,inšpektorským okom“,
– na zmeny v budúcnosti vás upozorníme,
– telefonická podpora a poradenstvo pri reklamáciách,
– korektná dlhodobá spolupráca.

Čítať viac
Kontakt:

Tel.č.: 0907 990 498

E-mail: radimpredkontrolou@gmail.com

Web stránka: www.neplat-pokuty.sk

Mgr. Ing. Jozef Pribocký

Články garanta