E-shopyPodnikaniePR správyPrávo a legislatívaÚčtovníctvo xa Publikované 28. novembra 2022 zobraziť celý profil

Obchodníci po celom svete sa niekoľko týždňov pripravovali na na najdôležitejšiu nákupnú sezónu v roku, ktorá začala pojmom Black Friday a všetko to má vyvrcholiť Vianocami. Tento ,,výpredajový trend“ tu máme niekoľko posledných rokov a na to si už aj mnohí zvykli.

Pri predaji rýchlo-obrátkových tovarov, elektroniky, alebo produktov, ktoré technologicky starnú každým dňom je evidentné, že obchodníci sa ich pri vhodných príležitostiach budú chcieť čím skôr zbaviť. Hoci aj za cenu nižšej marže.

Osobný prístup vo výpredaji? Zabudnime na to

Ako je to pri výpredajoch so službami? Je možné poskytovať zákazníkom zľavy, keď čas nevieme množiť? V niektorých prípadoch podnikatelia dávajú na svoje činnosti nižšie ceny, ale vo výsledku dostane zákazník menej kvalitnú, alebo ,,osekanú“ službu. 

My sme sa v tíme dohodli, že zľavy už ponúkať nebudeme. Sme si vedomí, že know-how, za ktoré sme zaplatili časom a praxou, využívame správne.

Vo výsledku tak od nás klient dostane ešte kvalitnejšie služby, exkluzivitu, viac nášho času, overené skúsenosti a k tomu veci, ktoré sa v peniazoch vyjadriť nedajú. Nevypredávame čas určený pre vás! Poradenstvu pre vaše podnikanie sa venujeme naplno!

Čo od nás dostanete?

Máme bohaté skúsenosti z prostredia kontrolných orgánov. Vieme, na čo sa zameriavajú kontrolóri SOI, finančnej správy, inšpektorátov práce, metrologických a iných inšpektorátov.

Prioritne odporúčame podnikateľom analyzovať a nastaviť si prevádzky, e-shopy a celkovo podnikanie ešte pred kontrolami. Takto sa dá predísť chybám, ktoré môžu vyjsť na tisíce eur. Nespoliehajte sa len na vášho účtovníka, ale dajte dôveru tým, ktorí chodili na kontroly a vedia to, čo a ako inšpektori vyžadujú.

Ak budete potrebovať pomôcť riešiť problém s nejakou pokutou, pomôžeme vám tak, ako sme pomohli aj nášmu klientovi, ktorému Slovenský metrologický inšpektorát uložil pokutu 800 €. 

Klient podal voči kontrolnému orgánu odporúčané vyjadrenie a tiež odvolanie, čo viedlo 16.11.2022 k zrušeniu vydanej pokuty. Každý prípad má svoje špecifiká a preto k nemu treba pristupovať individuálne. 

Preto nás určite kontaktujte, keď:

  • máte akúkoľvek kamennú prevádzku,
  • prevádzkujete e-shop, alebo podnikáte pri predaji na diaľku,
  • očakávate kontrolu,
  • neočakávate kontrolu,
  • ste mali kontrolu,
  • sa vám spotrebitelia vyhrážajú kontrolami,
  • vám konkurencia závidí,
  • sa chcete naučiť nové poznatky,
  • chcete poznať reálnu prax kontrol.

Ako sa pripraviť na bezproblémové podnikanie a na koho sa obrátiť?

Príde k vám kontrola? Ako sa bude situácia vyvíjať v tomto a nasledujúcom roku nie je jasné. Isté však je, že kontrolné orgány, ako napr. inšpektoráty práce, soi, daňové úrady, colné úrady, živnostenské úrady, metrologické inšpektoráty, veterinárna a potravinová správa, regionálne úrady verejného zdravotníctva a mnohé iné orgány vykonávajú kontroly u podnikateľských subjektov pernamentne.

Neplaťte veľké peniaze na riešenie jedného problému, ale svoje podnikanie radšej kompletne zabezpečte prevenciou!

Je to najlacnejší spôsob, ako sa vyhnúť pokute. Stojí to najmenej času, ale aj peňazí.

Nie ste si istí, či vaše podnikanie spĺňa všetky náležitosti? Máte správne dokumenty na prevádzke, alebo VOP e-shopu, reklamačné podmienky, či iné dokumenty? Vyhnite sa zbytočným problémom pri akejkoľvek kontrole a tiež drahým pokutám. Dajte si papiere na poriadok vopred, ešte pred tým, než vás skontrolujú inšpektori.

Kontaktujte preto odborníkov z NEPLAT-POKUTY, ktorí v minulosti pracovali ako inšpektori. Z praxe majú vedomosť na čo si dávať pozor a na čo sa zamerať. Vedia, ako majú vyzerať dokumenty, ale aj čo sa kontroluje, ako sa to kontroluje a na ktorým veciam pri predaji treba dať dôraz.

Dokumenty dostanete tak, aby pri kontrole neboli vytknuté nejaké nedostatky. A naviac dostanete tzv. ,,Simulovanú kontrolu“, ktorou sa priamo na vašej prevádzke odstránia nedostatky. Skontroluje sa každý detail tak, aby riadna kontrole dopadla výborne.