Mobilné telefóny patria k jemnej elektronike nevyhnutnej pre okamžité sprostredkovanie správ. Zvlášť zodpovedne k nim pristupujeme, keď ich máme „v prenájme“ – nie sú to naše, ale napríklad firemné smartfóny. Viete si predstaviť tú reprezentatívnosť pri vytiahnutí poškriabaného a špinavého telefónu pred klientom? Ani my nie, preto zdôrazňujeme aj tieto špecifiká v starostlivosti o mobil.
Nepriaznivé vonkajšie faktory neovplyvníme
Ich pôsobeniu na mobil však vieme zabrániť. Špecifikom firemného smartfónu je, že keď zazvoní, na telefonát treba okamžite odpovedať. Účastníka na druhej strane nezaujíma, že ste práve v upršanom či zasneženom teréne, alebo hlásia zvýšenú vlhkosť. Všetko sú to faktory, ktoré funkčnosť jemnej elektroniky negatívne ovplyvňujú.
Ako možné riešenie sa javí ochranné príslušenstvo podľa modelu a rozmerov smartfónu. Ide o ochranné sklá na displej, šošovky fotoaparátu a kryty na mobil. Aj v tomto sortimente nachádzame limitovanú alebo rozšírenú ponuku, ako v prípade nových krytov na mobil realme s tvrdeným sklom v peňaženkovom puzdre. Na firemné účely si v ňom dokážete uskladniť rôzne menšie doklady a poznámky, aj vďaka čomu môžete flexibilnejšie reagovať na špecifické požiadavky pri telefonáte.
Ochrana mobilu nie je jedinou požiadavkou
Aj v business priestore sa uplatňujú rôzne “módne” trendy. V spojitosti s mobilnými zariadeniami je v kurze využívanie zaujímavých farebných krytov. Svieži efekt obalu na mobil odľahčí a spríjemní nejednu firemnú stretávku. Edíciu plnú kvetinových a jemných pastelových odtieňov prezentujú napríklad kryty na google pixel. Na ochranu slúžia aj doplnkové šnúrky na mobil, s pevným pripevnením o zápästie alebo okolo krku. So smartfónom sa tak kontrolovane pohybujete, nezostáva pohodený vo vrecku ani na dne kufríka.
Tip: Pri častých presunoch v rámci firemných účelov vyhľadávajte batožinu a cestovné tašky, ktoré majú vyhradené úložné priestory na mobil. Sledujte aj to, či sú ľahko prístupné a vyhovujú pre konkrétny typ zariadenia.
Zodpovedné nabíjanie
Nenechávajte mobil na nabíjačke celú noc. Pri nabíjaní ho majte položený na pevnom povrchu, ktorý zabezpečí dostatočnú cirkuláciu vzduchu a odvod tepla. Môžete tiež odstrániť kryt na mobil, kým sa smartfón nenabije. Eliminujete tak prehrievanie. Zároveň používajte len originálne a certifikované nabíjačky a káble.
Pozor aj na to, že mobil slúži človeku, nie naopak. Pri jeho používaní treba rozlišovať medzi výlučne pracovným časom a časom vyhradeným na oddych.