Finančná správa xa Publikované 17. mája 2022 zobraziť celý profil

Takmer 40 000 pašovaných cigariet známej značky zaistili počas víkendu príslušníci finančnej správy z Colného úradu Trnava. Hliadkujúci colníci ich našli počas kontroly vozidla s maďarským evidenčným číslom, ktoré prechádzalo cez bývalý diaľničný hraničný priechod Brodské.

Príslušníci zo Stanice Colného úradu Senica – centrála počas kontroly tovaru, ktorý by mohol uniknúť colnému dohľadu alebo daňovému dozoru, hliadkovali na bývalom hraničnom priechode Brodské.

Maďarské auto šoférovala Ukrajinka

Počas kontroly, v sobotu 14.05.2022 v popoludňajších hodinách, zastavili osobné motorové vozidlo s maďarským evidenčným číslom, ktoré šoférovala 38-ročná Ukrajinka.

Na otázku, či prepravuje tovar, ktorý unikol colnému dohľadu alebo podlieha spotrebnej dani, neodpovedala. Po výzve na sprístupnenie batožinového priestoru ho vodička otvorila. Nachádzali sa v ňom tri cestovné kufre.

Našli cigarety bez kolkov

Hliadka ju vyzvala na sprístupnenie obsahu batožiny. Po otvorení kufrov príslušníci finančnej správy zistili, že sa v nich preváža spotrebiteľské balenia cigariet zn. Marlboro Red a Marlboro Gold bez označenia slovenskou kontrolnou známkou. Celkovo sa v nich nachádzalo 1 978 spotrebiteľských balení cigariet, pričom únik na spotrebnej dani bol predbežne vyčíslený na 5 333 eur.

Článok pokračuje pod reklamou

Trnavskí príslušníci finančnej správy vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru prípad odovzdali vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Zdroj: Finančná správa / úprava redakcia