PR správy xa Publikované 6. apríla 2022 zobraziť celý profil

Kúpa a obstaranie majetku na rôzne účely vám narobí poriadne starosti. Nie je to len vysoká cena, ktorá kúpu nehnuteľnosti mnohým z nás komplikuje, ale aj jej ochrana počas využívania. Nakoľko si zrejme asi viacerí z nás nemôžu dovoliť investovať do novej nehnuteľnosti každý  mesiac, je potrebné sa o tú, ktorú máme, adekvátne starať. 

Poistíte si tým nielen jej dobrý stav, ale aj vysokú trhovú hodnotu.

Ktoré kroky vám k tomu pomôžu, ušetria a ochránia váš majetok najlepšie? Máme pre vás 3 skvelé tipy, pomocou ktorých to pôjde „ako po masle“ a bez zbytočne komplikovaných procesov a systémov.

Profesionálny manažment správy bytov

Pojem správa budov má nielen pre realitný priemysel veľký význam. Technológia, manažment a správa nehnuteľnosti sú tu kontrolované a kombinované do celkového procesu.

Cieľom dobrej správy budov je dosiahnuť optimálne využitie a ziskovosť budovy počas fázy užívania so zachovaním hodnoty nehnuteľnosti. Je to zaistené kontrolou a kompletnou správou, ktorá je zverená majiteľmi nehnuteľnosti konkrétnej dôveryhodnej fyzickej alebo právnickej osobe. 

Nakoľko ale ide o pomerne komplikovaný rozsah úloh a ich riadenia, kompletná práca správy budov by mala byť spravidla zastrešená dobrou správou nehnuteľností. 

Dobrá správa nehnuteľností funguje vo všetkých oblastiach správy budov s neustálym ďalším rozvojom v oblasti technológií, infraštruktúry a komerčnej podpory a zabezpečuje dlhodobo udržateľnú správu a optimalizáciu nehnuteľnosti

Takže, pokiaľ vám na týchto veciach záleží, nezabudnite si takouto dobrou správou bytov v Bratislave poistiť svoje nehnuteľnosti tiež.

Prémiová ochrana v náročných podmienkach pomocou termovízie

Na dokonalú ochranu majetku dnes mnohým veľmi dobre slúžia bezpečnostné kamery. Dokonca sú súčasťou bezpečnostného systému mnohých (ak nie všetkých) veľkých spoločností. V takomto prostredí sú vysokokvalitné snímky nevyhnutné na neustálu ochranu pred potenciálnym ohrozením. Ani tá najlepšia kamera však ešte nedokáže zachytiť obraz v zhoršených podmienkach. Preto sa na tento účel využívajú špeciálne termovízne kamery.

Moderné termovízie ponúkajú prémiovú ochranu v náročných podmienkach nielen poľovníkom, bezpečnostným jednotkám a armáde, ale aj tým, ktorí si toto zariadenie zakúpia na zaistenie svojho majetku. 

Termovízne kamery umožňujú ľuďom vidieť to, čo ich oči nevidia. S ich pomocou zachytia neviditeľné tepelné žiarenie vyžarované alebo odrážané všetkými objektmi bez ohľadu na svetelné podmienky. Mnohé z najväčších výhod termovízneho zobrazovania sú v oblasti bezpečnosti, no oceníte ich aj pri odhaľovaní tepelných mostov, ktorými sú nielen staršia budovy čoraz viac ohrozené. 

Garážové brány, ktoré spĺňajú tie najvyššie nároky bezpečnosti

Ako posledný jednoduchý a pritom účinný systém ochrany vášho majetku a pozemku sú špeciálne garážové brány. Ide o systém, ktorý sa využíva vo veľkých priemyselných objektoch s vysokou frekvenciou pohybu, ako aj na ochranu vášho súkromného pozemku rodinného domu.

Závisí od modelu, ktorý si na ochranu konkrétneho objektu vyberiete. K dispozícii sú vám privátne, priemyselné a fasádne garážové brány s možnosťou výroby na mieru, takže sa dokonale prispôsobia akémukoľvek priestoru.

Veľmi jednoducho sa ovládajú, môžu byť zateplené a vybavené ďalšími špeciálnymi bezpečnostnými prvkami. Stačí sa o tom len presvedčiť a ochranu majetku si týmto TRIO-m správne poistiť.

Obrázok: Palatinate Stock/Shutterstock.com