PR správy xa Publikované 8. septembra 2022 zobraziť celý profil

Príručky, návody, firemné spravodaje, katalógy, zošity, produktové prezentácie, časopisy, výročné správy: to sú len niektoré z materiálov, ktoré sú ako stvorené na tlač brožúr so zošitovou väzbou V1. Ak má pripravovaný materiál viac než osem strán, brožúra je trefa do čierneho. A ako postupovať, aby ste vytvorili brožúru, ktorá na prvý pohľad zaujme vašich klientov?

Tlač brožúr nemusí byť alchýmia. Na začiatku je nutné ujasniť si, s akým zámerom a pre koho vlastne brožúra vzniká. Potom vás čaká zbieranie podkladov a rešerš. V druhej fáze treba pripraviť osnovu brožúry a poznámky k vizuálnej podobe brožúry so zošitovou väzbou V1. Tá sa dá použiť minimálne od ôsmich strán. Ak máte viac materiálu, vždy musí byť počet strán deliteľný štyrmi, takže napr. 12, 24, 32. Medzi najčastejšie formáty zošívanej brožúry patria A4, A5 a A6.

Komunikujte s vašou cieľovou skupinou stručne a efektívne

Brožúra alebo katalóg s väzbou V1 je komplexný materiál, aj tu však platí, že menej textu je viac. Je lepšie pracovať s grafikou, fotografiami, výraznými nadpismi a podnadpismi, prípadne zoznamami. Väčšina ľudí si brožúru najskôr prelistuje a až keď ich niečo zaujme, budú čítať texty. Preto je dobré naozaj dať si záležať na grafike. Komunikáciu musíte prispôsobiť cieľovej skupine. Inak budete komunikovať s profesionálmi v IT a inak s malými deťmi.

Vyhrajte sa s grafikou. Brožúra s väzbou V1 vám pomôže

Zošívané brožúry majú niekoľko zásadných výhod, s ktorými môžete počítať. Navyše sa dá úplne rozovrieť a texty aj obrázky sú čitateľné až do chrbta. To môžete využiť pri dvojstránkovej grafike a textoch, ktoré budú plynule pokračovať z jednej strany na druhú.

Obrázok: profi.point4me.sk

Dajte do toho všetko. Nechajte si vyrobiť obálku na mieru

S obálkou, alebo bez obálky? To je otázka. Môžete si nechať vytlačiť len vnútro brožúry a obálku si nechať vyrobiť na mieru vrátane zušľachtenia, ako je parciálny lak alebo lamino. Prípadne si zvoľte tlač brožúr vrátane obálky. Tá býva pri brožúrach s väzbou V1 obvykle vo vyššej gramáži (150 až 300 g/m2) v matnom alebo lesklom variante.

Nie ste si istí? Spojte sa s odborníkmi

Tlač brožúry s väzbou V1 nikdy nebol jednoduchší. Dnes už existujú online kalkulačky, kde jednoducho naklikáte vaše požiadavky a hneď získate predstavu o cene. Medzi skvelé weby, ktoré vás prevedú tlačou brožúry krok za krokom patrí profi.point4me.sk. Ponúka rýchle spracovanie najčastejších typov tlačovín pre firmy a aj  koncových zákazníkov.

Tím zákazníckej podpory pomáha s predtlačovou prípravou, nahrávaním dát, výberom materiálov, formátov a aj s prípravou individuálnych zákaziek na mieru.