PR správy xa Publikované 24. mája 2022 zobraziť celý profil

Práca a podnikanie v zahraničí si vyžadujú aj dlhodobý alebo opakovaný pobyt v danej krajine. Poistenie do zahraničia by malo byť v takomto prípade samozrejmosťou pre každého, kto často cestuje a trávi v zahraničí viac ako len dvojtýždňovú dovolenku. 

Čo všetko pokryje dlhodobé cestovné poistenie a prečo ho uzavrieť? 

Podnikanie a dlhodobé cestovné poistenie

Ak vaše podnikanie presahuje hranice Slovenska, logicky sú nevyhnutné aj cesty do zahraničia. Či už ide o krátkodobé, dlhodobé, pravidelné alebo nepravidelné pracovné cesty, nepodceňujte cestovné poistenie. 

Dlhodobé cestovné poistenie je ideálne práve pre tých, ktorí v zahraničí pracujú alebo študujú, prípadne často cestujú. Jednorazové cestovné poistenie je totiž v takýchto prípadoch menej výhodné, a navyše by ste ho museli uzatvoriť pred každou jednou cestou. Okrem toho, ak by ste sa v zahraničí zdržali dlhšie ako ste očakávali, museli by ste si ho predlžovať.

Poistenie do zahraničia vám umožní cestovať tak často ako budete chcieť, a kamkoľvek budete chcieť. Každý jeden pobyt v zahraničí môže trvať až 90 dní. Dlhodobé poistenie AXA platí 1 rok, následne môžete uzavrieť novú zmluvu, ak budete cestovné poistenie potrebovať aj naďalej. Nemusíte sa teda obávať poistení na dobu neurčitú, ak bude pre vás výhodnejšie iné poistenie, po vypršaní zmluvy jednoducho zmluvu nepredĺžite a uzavriete iné poistenie. 

Obrázok: Kaspars Grinvalds / Shutterstock.com

Dlhodobé poistenie – čo pokrýva?

Uzavrieť dlhodobé cestovné poistenie je voľba, ktorú pri práci v zahraničí nebudete ľutovať. Pokryje totiž náklady na zdravotné udalosti, ktoré súvisia s pracovnou činnosťou, vrátane podnikateľskej činnosti a zárobkovej činnosti administratívneho alebo manuálneho charakteru. Nemusíte teda byť klasickým zamestnancom v zahraničí, aby ste takéto poistenie využili. AXA cestovné poistenie pre prácu a štúdium v zahraničí je dostupné v dvoch variantoch – Komfort a Excelent. 

V oboch prípadoch budete mať pokryté poistenie liečebných nákladov, teda repatriáciu a transporty, zásah horskej služby pri poistnej udalosti, dopravu a ubytovanie pri návšteve rodinného príslušníka a čiastkový limit je určený aj na ošetrenie u zubného lekára. Okrem toho je v poistení zahrnuté aj úrazové poistenie, teda smrť úrazom a trvalé následky úrazu. Rozdiel medzi Komfort a Excelent je v celkovom limite poistného plnenia, v prípade variantu Komfort je to 200 000 € a pre Excelent až 20 000 000 €. 

Ako uzavrieť cestovné poistenie?

Cestovné poistenie uzavriete rýchlo a pohodlne online. Nemusíte nikam chodiť, poistenie uzavriete kedykoľvek budete potrebovať. Na stránke Axa-assistance.sk stačí vyplniť jednoduchý formulár, v ktorom si zvolíte, či chcete jednorazové poistenie alebo poistenie pre viac ciest, dátum, od ktorého bude poistenie platiť, a vašu cieľovú destináciu. Zvoliť si môžete konkrétnu krajinu, Európu, svet alebo svet bez USA a Kanady.   

Nakoniec sa už len musíte rozhodnúť, ktorý variant poistenia AXA bude pre vás najvhodnejší. Ak cestujete naozaj často a trávite v zahraničí veľa času, zvážte poistenie Excelent, s ktorým získate najväčšiu istotu. Pri krátkych cestách alebo jednodňových pobytoch v zahraničí vám však môže stačiť aj Komfort. Poistenie práce a štúdia je poskytované formou pripoistenia k bežnému cestovnému poisteniu. 

Za zváženie určite stoja aj ďalšie pripoistenia. Ak si vyberiete iba jednorazové poistenie a cestujete vlastným autom napríklad na dovolenku, je tu možnosť pripoistiť si autoasistenciu pre prípad poruchy vozidla. Oprava, odťah alebo repatriácia pokazeného auta tak môžu byť hradené aj z poistenia. Poistiť sa dá aj požičané auto, teda auto, čo si požičiate v zahraničí. V prípade nehody pokryje poistka spoluúčasť a je možné ho uzavrieť aj s dlhodobým poistením, takže ide o skvelé riešenie komfortných služieb v jednom balíku poistení.