PR správy xa Publikované 6. apríla 2022 zobraziť celý profil

VPN služby sa čoraz častejšie stávajú bežnou súčasťou ochrany pred nástrahami pripojenia na internet. Okrem toho, že ochránia vašu identitu aj na nezabezpečených sieťach, poskytujú viacero ďalších výhod. Obľúbili si ich aj hráči online hier, oceníte ich tiež pri sledovaní streamovacích služieb. Ponuka VPN služieb je široká, preto sme pre vás pripravili prehľad tých, ktoré sú najlepšie pre Slovensko. 

Private Internet Access

Medzi najlepšie VPN patrí jednoznačne Private Internet Access. Svoje služby ponúka už od roku 2010, môžete sa spoľahnúť na to, že za tento čas už bola overená mnohými používateľmi. Nemusíte sa obávať ani niektorých nevyladených chýb, ktoré môžu mať nováčikovia v poskytovaní VPN. 

Private Internet Access kladie dôraz v prvom rade na bezpečnosť a zachovanie súkromia. Napriek mnohým nastaveniam a funkciám má veľmi jednoduché používateľské rozhranie. I keď ide o platenú VPN, cena je veľmi priaznivá a začína už na 1,79 € mesačne v prípade predplatného na 3 roky. Chrániť pritom môžete naraz až 10 zariadení. Private Internet Access poskytuje tiež možnosť vyskúšať si službu na 30 dní zadarmo. 

Medzi top funkcie patria ochrana pri hraní hier, blokovanie reklám a škodlivých webov, ale aj spoľahlivá ochrana identity a súkromia. Private Internet Access má servery až 84 krajinách, spolu je ich viac ako 35 tisíc.

NordVPN

NordVPN poskytuje svoje služby už od roku 2012 a radí sa medzi obľúbené privátne siete. Chráni pred nežiaducou kontrolou, napríklad zo strany štátnych inštitúcii. Zabráni tiež cenzurovaniu obsahu, s ktorým sa môžete stretnúť v niektorých krajinách. 

Hráte radi hry a potrebujete obísť geoblokáciu? Aj s tým vám pomôže NordVPN. Geoblokácia spôsobuje problémy aj aj pri streamovacích službách, ktoré niektoré programy v určitých krajinách blokujú, napríklad z dôvodu autorských práv.

NordVPN môžete používať na 6 zariadeniach a poplatok za používanie je od 3,65 € mesačne pri predplatnom na 2 roky. Táto VPN má viac ako 5 500 serverov v 69 krajinách. Pri jej používaní oceníte jednoduché ovládanie. Je k dispozícii pre Windows, Android, iOS a MacOS, Linux a dokonca aj pre Xbox, PlayStation a iné. Samozrejmosťou sú kvalitné zabezpečenie a ochrana vašich dát.

Obrázok: thinkhubstudio / Shutterstock.com

CyberGhost VPN

CyberGhost VPN poteší každého, kto sa chce cítiť na internete bezpečne a netúži po tom, aby ho niekto špehoval. Okrem toho vám umožní obchádzať aj geoblokácie a cenzúru, ktorá je v niektorých krajinách skutočne obmedzujúca. Medzi najväčšie výhody CyberGhost VPN patria:

  • takmer 7 000 serverov v až 91 rôznych krajinách, 
  • jednoduché skrytie vašej IP adresy,
  • možnosť použitia až na 7 zariadeniach.

Ak hľadáte VPN s množstvom serverov v najrôznejších lokalitách, CyberGhost VPN je tou správnou voľbou. Niektoré servery sú dokonca optimalizované pre streamovacie služby, takže ich odblokovanie je veľmi jednoduché. Cena za túto VPN je od 1,99 € a ponúka aj garanciu vrátenia peňazí do 45 dní.

Zenmate VPN

Nemecká Zenmate VPN by vám mala poskytnúť úplnú slobodu pri návšteve internetu z počítača aj mobilných zariadení. Umožní vám používať aplikácie a stránky, ktoré sú u nás blokované. Nechýbajú ani špeciálne streamovacie servery, vďaka ktorým získate pohodlný prístup k obsahu streamovacích služieb, ktorý je na Slovensku nedostupný. 

Zenmate VPN má servery až v 80 krajinách. Predplatné môžete použiť na neobmedzený počet zariadení. Služba Ultimate pre všetky zariadenia začína na cene 1,51 € mesačne pri predplatnom na 3 roky a zárukou vrátenia platby až 30 dní.  

ExpressVPN

ExpressVPN láka najmä kvalitou a stabilitou, širokým pokrytím so servermi v 94 krajinách a perfektným šifrovaním pre všetky protokoly. V porovnaní s inými VPN však majú menší počet serverov a vyššie ceny, spoľahnúť sa však môžete na 0 dňovú záruku vrátenia peňazí. Ak si službu predplatíte na 3 roky, cena je 6,67 $ mesačne. 

ExpressVPN sa pýši ultra rýchlymi servermi, ktoré oceníte pri každej návšteve internetu. Používatelia oceňujú aj rôzne tipy ako zvýšiť bezpečnosť na internete a podobne, odblokovanie streamovacích služieb a vysokú rýchlosť.