Finančná správa xa Publikované 10. marca 2022 zobraziť celý profil

Ozbrojeným príslušníkom finančnej správy sa podarilo odhaliť falošného policajta. Na diaľnici R7 vo vysokej rýchlosti predbiehal autá, pričom si vynucoval právo prednostnej jazdy s použitím svetelnej signalizácie červeno-modrej farby. Vzhľad vozidla však nenaznačoval, že by malo ísť o služobné vozidlo niektorého z ozbrojených zborov SR.

Ozbrojeným príslušníkom finančnej správy z oddelenia výcviku sa podarilo pri plnení služobných úloh odhaliť a zadržať falošného policajta. Na diaľnici R7 smerom z Bratislavy na Dunajskú Stredu ich vysokou rýchlosťou predbehol čierny VW Passat s bratislavským evidenčným číslom, ktorého vodič si agresívne vynucoval právo prednostnej jazdy s použitím svetelnej signalizácie červeno-modrej farby.

Článok pokračuje pod reklamou

Podozrivé vozidlo

Vzhľad vozidla však naznačoval, že nejde o žiadne služobné vozidlo niektorého z ozbrojených zborov na území SR. Vodič svojou bezohľadnou jazdou bezprostredne ohrozoval život a zdravie ostatných účastníkov cestnej premávky, čo oznámili na linku 158 a vozidlo nasledovali.

Falošný riaditeľ útvaru

Vodič pokračoval v smere na Komárno a jazdu ukončil v obci Dolný Bar. Inštruktori výcviku pristúpili k vozidlu, načo im vodič predložil „služobný“ preukaz – POLÍCIA KOBRA, funkcia: riaditeľ útvaru, meno a priezvisko: E.S. a doklady k vozidlu. Preukaz však vykazoval známky falzifikátu príslušníka Policajného zboru SR. Vzniklo tak podozrenie zo spáchania trestného činu. Ozbrojení príslušníci finančnej správy obmedzili vodiča auta na osobnej slobode a počkali na príchod policajnej hliadky z Dunajskej Stredy, ktorá si ho prevzala s cieľom vykonania ďalších potrebných úkonov.

Zdroj: Finančná správa SR / úprava redakcia