PR správy xa Publikované 2. augusta 2023 zobraziť celý profil

Radostné podnikanie s online faktúrami. Tak znie slogan SuperFaktúry – softvéru, ktorý zjednodušuje podnikové procesy prostredníctvom automatizácie fakturácie.

O tom, ako táto fakturačná služba šetrí podnikateľom čas a čo prináša svojim používateľom automatizácia, sme sa porozprávali so spoluzakladateľom SuperFaktúry, Braňom Šimom.

Mnohí podnikatelia vnímajú fakturáciu len ako nutné zlo. Braňo, vy ste prakticky stáli pri zrode SuperFaktúry. Vyvíjali ste svoj softvér so zámerom pomáhať živnostníkom a firmám zo segmentu SMB? 

Je pravda, že fakturácia rozhodne nepatrí medzi najobľúbenejšie činnosti podnikateľov. V SuperFaktúre sa snažíme tieto procesy zjednodušovať a automatizovať. Ale ak mám byť úprimný, SuperFaktúru sme s týmto zámerom nezakladali. Skrátka sme potrebovali systém, v ktorom by sme mohli jednoducho fakturovať. Všetky systémy, ktoré sme vtedy preskúmali, boli až príliš komplikované. Keď sme softvér sprístupnili online, dostali sme od podnikateľov veľmi pozitívnu spätnú väzbu. Povedal by som, že sme im „brnkli na strunu” – aj ostatní v podstate riešili podobné problémy ako my. Potom nám začali písať, aké funkcie by sme ešte mohli pridať a čo by sme mohli vylepšiť. A tak SuperFaktúru vlastne vylepšujeme až dodnes.

Akým spôsobom dokáže SuperFaktúra zjednodušiť procesy a ušetriť čas podnikateľom? V čom spočíva spomínaná automatizácia procesov?

Snažíme sa, aby SuperFaktúra poskytla podnikateľovi možnosť venovať sa tomu, čo ho baví. Aby sa mohol zaoberať viac samotným biznisom namiesto toho, aby desaťkrát denne kontroloval fakturáciu. Tak, aby dokázal rýchlo vyklikať nielen faktúru, ale aj ponuku,  objednávku či dodací list, bez študovania návodov.

“SuperFaktúra poskytuje podnikateľom možnosť venovať sa tomu, čo ich baví. Nemusia riešiť zbytočnosti, ale môžu sa viac zaoberať samotným biznisom.”

Podnikateľ má napríklad možnosť vytvárať pravidelné faktúry, ktoré sa v stanovený čas samy vytvoria a odošlú sa klientovi. Automaticky sa tiež párujú platby s faktúrami, automaticky sa posielajú e-maily alebo SMS-ky s upomienkou platieb či poďakovaním za úhradu.

Skrátka, robíme všetko preto, aby človek nemusel riešiť zbytočnosti, ktoré ho len zaťažujú a pre biznis nie sú zásadné. Práve preto v SuperFaktúre hovoríme, že podnikanie môže byť radostné. Predstavte si len, že si užívate drink na pláži a procesy fičia aj bez vás.

Veľmi zaujímavé služby poskytujete aj pre majiteľov e-shopov. Ako vyzerá napojenie e-shopu na fakturáciu v SuperFaktúre?

E-shopové systémy zväčša samé obsahujú aj fakturačné moduly, no tie neriešia, čo sa má diať s faktúrou po jej vystavení. Na SuperFaktúru sa môžu prostredníctvom API napojiť rôzne e-shopové systémy – od krabicových riešení až po riešenia na mieru. Softvér vytvorí faktúru z objednávky, e-shop ju automaticky stiahne a pošle zákazníkovi e-mailom. Ak si e-shoper aktivuje tzv. online platby, na faktúrach sa mu zobrazí tlačidlo „zaplatiť online” a klient uhradí platbu oveľa jednoduchšie, ako by robil štandardný bankový prevod. Faktúrky sa dajú exportovať aj pre účtovníka, a dokonca aj pre kuriéra. Účtovník môže mať do SuperFaktúry aj samostatný prístup. Majiteľ e-shopu tak nemusí robiť nič navyše a namiesto papierovania si dá kávičku.

„Stačí prepojiť biznis so SuperFaktúrou a faktúra sa automaticky dostane k zákazníkovi, k účtovníkovi aj ku kuriérovi.”

Existuje možnosť, ako si prípadní záujemcovia môžu tieto funkcie vyskúšať?

Takúto možnosť, samozrejme, máme. Na stránke www.superfaktura.sk nájde každý záujemca možnosť vyskúšať si službu na 30 dní zadarmo. Stačí sa len zaregistrovať. Zákazník si tak môže otestovať našu webovú verziu alebo veľmi kladne hodnotenú mobilnú aplikáciu pre operačné systémy Android alebo iOS.

O SuperFaktura.sk

Fakturačný systém SuperFaktúra pomáha podnikateľom s fakturáciou a účtovníctvom už od roku 2011. Tento jednoduchý online systém určený pre živnostníkov, malých a stredných podnikateľov je dnes jedným z najžiadanejších fakturačných systémov, ktorý využíva viac ako 120 000 podnikateľov zo Slovenska, Českej republiky a Rakúska.