PR správy xa Publikované 3. októbra 2022 zobraziť celý profil

Adresa sídla spoločnosti je v niektorých oblastiach podnikania mimoriadne dôležitá. Lukratívna adresa zvyšuje dôveryhodnosť firmy, no nie každý si môže dovoliť kanceláriu v centre veľkého mesta. Existuje však možnosť, ako mať dobrú adresu za pár eur a to vďaka virtuálnej kancelárii. 

Prečo by ste mali mať sídlo v Bratislave? 

V hlavnom meste sídli množstvo firiem, ktoré ťažia zo svojej výhodnej polohy. Virtuálne sídlo v Bratislave však dnes môžete mať aj vy, bez ohľadu na to, kde reálne prevádzkujete svoje podnikanie. Poloha ale nie je jediné plus. Okrem lukratívnej adresy má takéto sídlo v Bratislave aj ďalšie výhody. Keďže tu sídli veľký počet firiem, pravdepodobnosť náhodnej alebo inej kontroly zo strany úradov je minimálna. 

Virtuálne sídlo je vhodné pre podnikateľov, ktorí nepotrebujú kanceláriu alebo si ju na začiatku nemôžu dovoliť, prípadne pre zahraničných podnikateľov, ktorí chcú pôsobiť na Slovensku a potrebujú sídlo firmy. Virtuálne sídlo vás bude stáť naozaj iba pár eur mesačne

Ako si vybrať správne virtuálne sídlo?

Virtuálne sídlo je služba, ktorú poskytuje množstvo spoločností a za rôzne ceny. V tomto prípade je dobré vedieť, na čo si dať pozor, aby ste boli s výberom spokojný. V prvom rade si určite overte, či je poskytovateľ registračného sídla aj jeho vlastníkom tak ako napríklad Mojesidlo.sk.

Ak si poskytovateľ nehnuteľnosť len prenajíma, môže mu majiteľ napríklad vypovedať zmluvu a vy si budete musieť rýchlo hľadať novú adresu. S tým samozrejme súvisí aj zápis nového sídla do obchodného registra, teda zbytočná byrokracia. 

Samozrejmosťou by mali byť aj služby ako preberanie zásielok a notifikácie o ich doručení, prípadne možnosť ich preposielania alebo skenovania, a tiež možnosť prenajať si v prípade potreby kanceláriu alebo rokovaciu miestnosť. Ak máte v pláne občasne využívať zasadačku na stretnutia s klientmi, dôležité budú aj možnosti parkovania pri objekte

V každom prípade je takéto registračné sídlo nielen na začiatok podnikania veľmi výhodné, o čom vás ale najlepšie presvedčí prax.