PR správy xa Publikované 27. septembra 2019 zobraziť celý profil

Ak vy patríte medzi tých, ktorým sa čoskoro skončí viazanosť u mobilného operátora, a zvažujú, či ostať alebo hľadať lepšie? Poradíme vám, čo v takejto situácii robiť.

Smartfóny sa stali veľkou súčasťou nášho každodenného života

Vďaka nim môžeme byť v kontakte s blízkymi aj vo chvíli, keď sme na druhom konci zemegule. Niekto využíva mobil najmä na telefonovanie, iný na písanie sms správ a čoraz väčší počet ľudí berie do rúk telefón, aby si mohli prezrieť obľúbenú internetovú stránku, prečítať horúce správy či pozrieť videá a novinky na sociálnych sieťach.

Mobily nám pohotovo dokážu nahradiť televízor, počítač, noviny či dokonca napríklad mapu alebo hernú konzolu. Aby ste si ale mohli vychutnávať všetky výhody moderných smartfónov, musíte mať aj „dobrý“ paušál. Pravdou však je, že pre každého môže slovo dobrý znamenať čosi úplne iné.

Ako si vybrať paušál správne?

Faktorov, podľa ktorých sa pri výbere paušálu možno riadiť, je niekoľko. Rozhodujúce však bude to, čo robíte so svojím mobilom najčastejšie. Ideálne bude, ak si v mobile alebo vo faktúre prezriete, koľko minút reálne prevoláte, koľko sms správ pošlete a koľko dát za 30 dní spotrebujete.

Dôvody, pre ktoré ste si pred dvoma rokmi vyberali paušál, sa mohli za ten čas zmeniť a s nimi aj vaše požiadavky na ten nový. Ak viete, že sa vám končí viazanosť a nechce sa vám meniť operátora, nič nepokazíte, keď najskôr skontaktujete toho svojho. Napríklad cez infolinku skúste zjednať lepšiu cenu za ten istý paušál či možno viac dát v dátovom balíčku za rovnakú cenu. To, či pôvodný operátor na túto hru pristane a ponúkne vám „podpultové ceny“, je otázne.

Zaujímať ho bude veľa vecí – či platíte načas, ako dlho ste jeho klientom a podobne. Aby ste však neprišli o všetky možnosti v rámci paušálu, najlepšie je nečakať na kroky operátora a hneď začať s prieskumom nášho trhu. V súčasnosti je ponuka na Slovensku bohatá, provideri sa snažia uspokojiť potreby naozaj každého.

Veľa muziky za málo peňazí

Medzi dlhodobo najvýhodnejšie paušály patria tie z ponuky známeho operátora na Slovensku 4k-y. Ten ešte v predchádzajúcom roku priniesol nové paušály SLOBODA, pričom mesačné poplatky nastavil už od 5 eur. Vždy okrem určitého objemu minút, respektíve SMS má zákazník zdarma aj jeden gigabajt dát na celom Slovensku. Môže ich minúť nielen v 4G sieti 4ky, ale aj v národnom roamingu v celoslovenskej 3G sieti.

Napríklad v rámci SLOBODY 100, za ktorú zaplatíte každý mesiac iba 5 eur, získate spomínaný 1 GB, no až 100 minút alebo správ. Ak si však priplatíte 3 eurá, získate paušál SLOBODA+ a s ním aj dátový balíček s dátami v 4G sieti 4ky navyše. Napríklad pri SLOBODE 100+ je to 10 GB navyše, pri SLOBODE 300+ dokonca 15 GB navyše.

Neobmedzené dáta vás nezruinujú

Ak bolo v minulosti naozaj náročné nájsť paušál určený v prvom rade tým, ktorí potrebujú alebo chcú byť neustále online bez zbytočne veľkého množstva voľných minút či sms správ, dnes to už neplatí. Mobilní operátori našťastie pochopili, akým smerom sa uberá svet smartfónov, a tomu prispôsobili svoju ponuku.

V súčasnosti je u mnohých majiteľov mobilov požiadavkou číslo jeden práve možnosť neobmedzených dát. Čo poteší, je, že za túto službu už nemusíte míňať každý mesiac nehorázne peniaze, vystačíte si doslova s eurami. Najlepším príkladom je dátový paušál SLOBODA DÁTA od 4ky. Iba za 12 eur mesačne získate neobmedzený objem dát v 4G sieti 4ky a 1 GB dát na celom Slovensku.

A to všetko bez viazanosti

Veľkou výhodou všetkých spomínaných paušálov je, že sú bez viazanosti, na to ale, aby ste ich mohli využívať, potrebujete SIM kartu Moja 4k-a. Celé to potom funguje na princípe automatickej obnovy, inými slovami, paušál sa vám obnoví z kreditu na predplatenej SIM karte vždy po uplynutí jedného mesiaca od jeho aktivácie, respektíve od poslednej automatickej obnovy.

Veľmi populárnou službou je aj dátový balíček GIGA, ktorý si môžete aktivovať samostatne alebo v kombinácii s paušálmi SLOBODA, pričom sa vám obnoví ihneď po vyčerpaní dát. Výhodou teda je, že po minutí predplateného paušálu nemusíte míňať dáta z kreditu na SIM karte.

Hľadajte zľavy a výhody

Či už siahnete po niektorom z vyššie spomenutých paušálov či dátových balíčkov, alebo nie, majte na pamäti, že výberu nového operátora by ste mali venovať dostatok času. Prečo? Viacerí provideri totiž ponúkajú klientom rôzne zľavy či výhody pri nejakom špecifickom spôsobe objednávky a to vám môže ušetriť niekoľko eur. Spomínaná 4k-a napríklad zákazníkom sľubuje, že pri nákupe cez e-shop za 4ka SIM kartu so štartovacím kreditom 4 eurá platiť nebudete.