PR správy xa Publikované 21. januára 2020 zobraziť celý profil

Poznáte Revolut? Technologický start-up pôvodom z Veľkej Británie rozširuje svoje pôsobenie z bežných osobných účtov aj na podnikateľské účty. Pre slovenských podnikateľov a najmä firmy často obchodujúce so zahraničím prináša viaceré výhody.

Dozviete sa:

  • Čo je Revolut for Business a ako funguje.
  • Aké typy účtov ponúka a aké sú rozdiely medzi nimi.
  • Aké má tento účet výhody a nevýhody.

Ako funguje Revolut for Business?

Revolut for Bussines je bežný podnikateľský účet, ktorý dokážete jednoducho spravovať prostredníctvom aplikácie vo svojom smartfóne. V porovnaní s bežne dostupnými podnikateľskými účtami slovenských bánk má viacero inovatívnych funkcií.

V súčasnosti predstavuje Revolut jeden z nákladovo najefektívnejších spôsobov odosielania a prijímania viacerých mien. Priamo na svojom účte môžete súčasne disponovať peniazmi vo viacerých menách a meniť si ich podľa potreby bez akéhokoľvek poplatku.

Revolut aktuálne ponúka štyri rôzne verzie účtov, ktoré sú rozdelené podľa viacerých kritériií a dostupnosti jednotlivých funkcii. Každý z účtov je zložený z iných dostupných funkcií a pre každý z nich platia iné limity v platbách a prevodoch.

Prečítať aj: Revolut for Business účty – porovnanie
Toto sú jednotlivé funkcie účtu Revolut for Business:

PRÍSTUP PRE VIACERÉ KONTÁ

Oceníte ho najmä v prípade, že vaša spoločnosť zamestnáva viacero ľudí, pre ktorých potrebujete zabezpečiť prístup k podnikateľskému účtu. Môže ísť napríklad o firemného ekonóma. Ten potrebuje mať neustály prístup k finančným operáciám spoločnosti.

LOKÁLNE PLATBY V RÁMCI EÚ A VEĽKEJ BRITÁNIE

Podnikateľský účet Revolut for Business dokážete otvoriť jednoducho prostredníctvom aplikácie a celý proces vám nezaberie viac ako 15 minút. Jeho založením získate účet pre EÚ a Veľkú Britániu, čo vám umožní rýchlo posielať a prijímať klasické miestne SEPA platby.
Ak vo vašej firme vykonávate pravidelné prevody do a zo Spojených štátov amerických, Revolut využíva sieť Faster Payments. Iné prevody z EÚ do iných vyššie nespomínaných území podliehajú ochrane medzinárodnej siete SWIFT.

ZMENÁREŇ MIEN PRIAMO V APLIKÁCII

Priamo v aplikácii Revolut môžete vymieňať 28 trhových mien za reálny trhový kurz do určitej výšky bez akéhokoľvek poplatku. Jediný účet, ktorý neposkytuje výmeny mien bez poplatku je Revolut Business Free, teda bezplatná verzia.
Platí, že ak svoj mesačný limit určený na výmenu mien priamo v aplikácii presiahnete, priplatíte si 0,4% nad skutočnú trhovú sadzbu, čo je ale pomerne zanedbateľná čiastka v porovnaní s poplatkami tradičných bánk.

FYZICKÁ A VIRTUÁLNA PLATOBNÁ KARTA PRE KAŽDÉHO ČLENA TÍMU

Založením podnikateľského účtu Revolut získavate predplatenú debetnú kartu. Okrem toho môžete požiadať o vydanie viacerých, či už fyzických alebo virtuálnych kariet (najmä na platby cez internet) v závislosti od toho, koľko ľudí máte vo svojom tíme.

NEPRETRŽITÁ ZÁKAZNÍCKA PODPORA

V porovnaní s osobnými účtami Revolut majú majitelia podnikateľských účtov prístup k nepretržitej zákazníckej podpore priamo v aplikácii. Miernou nevýhodou je nutnosť komunikácie v angličtine a neexistujúca telefónna zákaznícka linka.

INTEGRÁCIA SO SOFTVÉROM

Funkcia, ktorú ocenia najmä v spoločnostiach, ktoré pracujú s externým softvérom, ako napríklad Xero, Slack alebo FreeAgent. Prístup k aplikácii Zapier vám umožňuje priame prepojenie vášho účtu s akoukoľvek externou aplikáciou.

HROMADNÉ PLATBY

Túto funkciu oceníte najmä v prípade, ak vaša firma má viacero zamestnancov alebo viackrát do mesiaca musíte posielať platby v rovnakej výške na viacero rôznych účtov. Možnosť posielať hromadné platby znamená, že to viac nebudete musieť robiť v každom z prípadov zvlášť.

Typy Revolut Business účtov – porovnanie

Ako sme už spomínali, Revolut for Business v súčasnosti ponúka štyri základné verzie svojho účtu od bezplatnej verzie, až po verziu za ktorej mesačné užívanie zaplatíte 1000 libier. Pre každú z verzií ale platí, že poskytuje neobmedzený počet transakcií a platieb na iné Revolut účty.

Revolut for Business Free | 0 £ mesačne

Najzákladnejší účet vhodný predovšetkým pre freelancerov a samostatne zárobkovo činné osoby, ktoré nepotrebujú mesačne odosielať viacero platieb či už v rámci, alebo mimo EÚ.

V balíku máte možnosť odoslať 5 takýchto platieb mesačne bez poplatku. Za každú ďalšiu platbu si priplatíte 0,20 £. Na rozdiel od ostatných verzií účtu nemáte k dispozícii žiadne bezplatné prevody mimo EÚ, preto za každý takýto prevod zaplatíte 3 £.

K svojmu účtu môžete bezplatne pripojiť ďalších 2 ľudí, za každého člena navyše zaplatíte mesačný poplatok 5 £. Pri výbere dizajnu karty si môžete vybrať jednoduchý úplne čierny alebo úplne biely dizajn.

Revolut for Business Grow | 25 £ mesačne

Druhý model podnikateľského účtu Revolut sa odporúča prre malých a stredných podnikateľov. Ponúka rozšírený balík 100 bezplatných mesačných prevodov v rámci Veľkej Británie a EÚ a takisto ďalších 10 bezplatných prevodov a transakcií mimo toto územie.

K účtu pripojíte ďalších 10 ľudí, získate neobmedzenú zákaznícku podporu, možnosť odosielať hromadné platby a takisto možnosť zmeniť si peniaze priamo v aplikácii bez poplatku do výšky 10 000 £ mesačne.

Revolut for Business Scale | 100 £ mesačne

Treťou verziou je Revolut for Business Scale za 100 libier mesačne. Tento model odporúčame stredným a väčším podnikateľom, ktorí zamestnávajú rádovo desiatky až stovky zamestnancov.

S účtom máte k dispozícii 1000 bezplatných platieb v rámci Británie a EÚ a 50 bezplatných platieb mimo tieto územia. K účtu pripojíte 50 ďalších zamestnancov, samozrejmosťou sú nepretržitá zákaznícka podpora, hromadné platby a bezplatná zmenáreň priamo v aplikácii do výšky 50 000 £ mesačne.

Revolut for Business Enterprise | 1000 £ mesačne

Najvyššia verzia Revolut podnikateľských účtov bez akýchkoľvek limitov, za ktorú zaplatíte 1000 libier mesačne. Na prvý pohľad sa možno táto suma zdá prehnaná, no zamyslite sa.

Ak ste veľký korporát so stovkami až tisíckami zamestnancov a mesačne vykonávate tisícky prevodov v rámci celého sveta s potrebným prístupom k účtu pre viac ako 50 ďalších ľudí, Revolut vám v tejto jednej platbe skutočne ušetrí nemalé finančné prostriedky.

Výhody

 Intuitívna a rýchla aplikácia

 Karty pre členov tímu

 4 verzie bankových účtov

 Nepretržitá zákaznícka podpora

 Zmenáreň priamo v aplikácii

 Integrácia s firemným softvérom a API

Nevýhody

 Žiadna telefonická podpora

 Poplatky za výber z bankomatu

 Bez hotovostných vkladov

 Vyššia cena prémiových verzií