PR správy xa Publikované 4. marca 2021 zobraziť celý profil

Začínate podnikať a zariaďujete si kanceláriu alebo premýšľate nad vytvorením domácej pracovne, kde sa budete môcť stopercentne sústrediť počas pracovného času? Vraví sa, že ak chcete byť v niečom skutočne dobrí, mali by ste tomu prispôsobiť všetko okolo seba. Pracovný priestor nie je výnimkou.

Plnohodnotná a reprezentatívna kancelária by mala spĺňať niekoľko požiadaviek. V prvom rade by ste mali myslieť na najdôležitejšie vybavenie, ako je nábytok, stolička, pracovná elektronika a bežné kancelárske potreby. Potom môžete priestor ozvláštniť podľa svojho vkusu, možností a potrieb.

Kvalitný stôl a nábytok

Samozrejmosťou je kvalitný a dostatočne priestranný pracovný stôl, na ktorý sa vám pohodlne zmestí počítač so všetkým príslušenstvom, stále na ňom môžete písať, odložiť si kávu, tablet a ďalšie dokumenty.

K tomu patrí aj bežný nábytok ako skrinky, komody, zásuvky,police či konferenčné stolíky. Úložný priestor na pracovné dokumenty a materiály rozhodne potrebujete. Nábytok môžete využiť aj na dekoračné účely.

Ergonomická stolička

Stolička, na ktorej budete tráviť minimálne 8 hodín denne, musí byť kvalitná. Zdravé sedenie pri práci je základ. Stolička by mala mať lakťové opierky, opierku hlavy, podporu driekovej časti chrbtice a nastaviteľnú výšku či sklon. Rozhodne nepodceňujte sedenie.

Kancelárske potreby

Písacie potreby, papier, bloky, šanóny… toto všetko jednoducho k podnikaniu patrí. Aj keď sa oficiálne dokumenty stále viac presúvajú do digitálneho priestoru, zmluvy, faktúry a iné administratívne dokumenty si vždy budú vyžadovať miesto na uskladnenie a pero na podpis.

Ako si zariadiť reprezentatívnu kanceláriu
Zdroj: G-Stock Studio / Shutterstock.com

Zariadenie a príslušenstvo

Ak sa nechcete pri práci hrbiť, krčiť alebo inak trápiť, k notebooku určite potrebujete dostatočne veľký monitor, možno aj dva, umiestnený vo výške očí, ideálne s nastaviteľnou výškou.

Zo začiatku to možno nebude potrebné, neskôr zrejme zvážite investíciu do veľkej nástennej obrazovky, kde môžete sledovať aktuálne správy, ale aj vývoj akcií a ďalšie informácie podľa vašej potreby.

Doplnková plnohodnotná klávesnica a ergonomická myš sú taktiež samozrejmosťou.

Pravdepodobne budete potrebovať aj kvalitnú tlačiareň so skenerom a kopírkou. Je lepšie zohnať jedno dobré multifunkčné zariadenie. Nemusíte zbytočne zaberať priestor troma prístrojmi, ktoré jednotlivo nevyužijete naplno.

Dnes už vieme, že v kancelárii potrebujeme najmä vybavenie na telekonferencie. Takže slúchadlá s mikrofónom a kvalitná webkamera s dôstojným obrazom by vo vašej výbave nemali chýbať.

Oddychový a konferenčný priestor

Reprezentatívna kancelária by mala bez problémov ustáť akékoľvek biznis stretnutie. A tak by ste v nej mali mať priestor a zariadenie pre hostí. Okrem toho bude mať tento kútik pre vás zároveň dobrú oddychovú funkciu.

Urobte to šikovne. Kvalitné rozkladacie pohovky na prvý pohľad vôbec nevyzerajú ako miesto na spanie a sú zvyčajne pomerne pohodlné. Podľa veľkosti vašej kancelárie vám stačí jedna alebo dve.

K tomu si stačí pozrieť pekné stolíky, kde si hostia alebo vy sami môžete položiť kávu, vodu alebo čokoľvek iné. Vytvoríte tak dokonalý priestor na rokovania, návštevy aj oddych.

Dajte tomu štýl

Keď už máte zariadenú kanceláriu so všetkým, čo by mala mať, môžete začať premýšľať nad drobnosťami a vylepšeniami. Aby vaše priestory dokázali urobiť dojem na prípadných hostí, ozvláštnite ich.

Na steny môžete umiestniť zaujímavé obrazy, logo vašej firmy alebo rôzne dekoračné nálepky. Vynikajúcou možnosťou sú veľké mapy na stenu, ktoré dodajú vašej kancelárii celkom iný nádych. Môžete si vybrať klasické mapy, historické mapy, politické, umelecké alebo akokoľvek moderne a unikátne spracované.  

Kávovar alebo chladnička

Nebudeme si klamať, väčšina z nás bez kávy prakticky nedokáže začať pracovať. Iní ju pijú dokonca viackrát denne. Ak chcete mať vo svojej kancelárii naozaj všetko, zariaďte si ju kávovarom aj chladničkou.

Lahodný horúci nápoj na ráno alebo chladený drink počas horúcich dní určite oceníte. Najmä, keď to všetko budete mať na dosah ruky.