PR správy xa Publikované 3. augusta 2020 zobraziť celý profil

Zľavy, kde sa len pozriete. Idete nakupovať a výklady jednotlivých obchodov vám predstavujú nielen najnovšiu ponuku toho, čo v prevádzke ponúkajú, ale často informujú aj o tom, ako môžete touto kúpou ušetriť. To isté platí aj v digitálnej podobe, tu však na vás číhajú zľavy, akcie a výpredaje prakticky všade. Výnimkou nie sú ani súťaže, ktorých je čoraz viac.

Spomenuli ste si na nevýhodnú kúpu či výhru v súťaži, ktorú ste nikdy vlastne ani len nevyužili? Práve táto skúsenosť bola kameňom úrazu a akýmsi uvedomením si, že nie všetko má byť len o cene. Možno na prvý pohľad znie táto kúpa či výhra priam idylicky, v konečnej miere nemusí byť ani taká zaujímavá. Existuje totiž mnoho prípadov, keď bolo poukázané na fiktívne zľavy či odhalenie manipulácie so zákazníkmi, byť opatrným je tak namieste. Týchto päť rád vás nasmeruje v tom, čo všetko treba zvážiť pri jednotlivých výhodách či účastí v súťažiach:

Zahoďte ružové okuliare

Mať chladnú hlavu sa vypláca, o to lepšie, keď nakupujete s plným žalúdkom a nechcete si kúpiť niečo len s tým vedomím, aby ste si zlepšili náladu po zlom dni. Pokiaľ tak však neurobíte, kúpa niečoho, čo nebude mať u vás využitie, sa stáva pravdepodobnejšou.

Úspech spočíva v informovanosti

Chystáte sa využiť nejakú zľavu a láka vás ponuka, kde kúpou dvoch produktov získate tretí zdarma? Majte prehľad o cenách, porovnajte si konkurenciu a pokiaľ nájdete niekde túto predmetnú vec o tretinu lacnejšie, získať tretí kus zdarma určite nebude výhodou. Žiaľ, niektoré obchody sa schyľujú k umelému vytvoreniu lákavých cien a často ich prvotne navyšujú. Ak ste verným zákazníkom a dlhodobo uvažujete nad kúpou, túto nekalú praktiku si rýchlo všimnete.

TIP: Prehľad cien môžete získať aj vďaka portálu Kupino.sk. Tu totiž nájdete všetky slovenské letáky a k dispozícii máte aj porovnanie cien pri najobľúbenejších produktoch.

Prehľad o detailoch

Uplatňujete si zľavu na výhodný produkt? Všímajte si reálne rozmery produktu, ale aj to, či nejde len o ilustračný obrázok. To isté platí aj pri výhodných kúpach v obchodoch. Zamerajte sa na kvalitu spracovania, pri potravinách nezabúdajte aj na dátum spotreby. V neposlednom rade zvážte to, či predmetná vec bude mať u vás úžitok a svoje uplatnenie. Ak sa táto zľava vzťahuje na nejakú službu, určite nezabúdajte na všetko podstatné, čo súvisí s prípadným odstúpením či vrátením.

Súťaživosť s mierou

Zapájate sa denne do desiatok súťaží s túžbou vyhrať? Ak poskytujete osobné údaje s cieľom vášho možného kontaktovania v prípade, že sa vám pošťastí a stanete sa víťazom, dávajte si pozor na to, komu ich odovzdávate. Usporiadateľ by mal byť osvedčeným predajcom. Určite si prečítajte aj podmienky súťaží, mnohých napríklad zaskočí aj to, ak sa na predmetnú výhru vzťahuje daň. Dôležité je taktiež zvážiť, za akú cenu vám stojí táto vstupenka o účasť v žrebovaní. Pokiaľ je viazaná podmienkami a vzťahuje sa k nej kúpa niečoho, mali by ste si premyslieť, či o tento produkt naozaj stojíte a nejde len o výpredaj toho, čoho sa chce samotná prevádzka takto zbaviť. Nezabúdajte aj na konečný dátum žrebovania, niektorých výhercov žrebujú aj o mesiac neskôr.

Stojí to vôbec za to?

Naozaj sa vám oplatí získať lístok do súťaže za určitú kúpu produktov len preto, aby ste vyhrali novú kanvicu, ktorú ste si len nedávno zakúpili? To isté by ste sa mali pýtať aj pri rôznych zľavových kupónoch a zvážiť, či ide o výhodnú kúpu a konečnou sumou reálne aj ušetríte.

Kým niektorí sú verní odporcovia týchto obchodných praktík, iní ich vyhľadávajú a nájdu sa aj takí, ktorí využívajú lákavé ponuky príležitostne. Je len na vás, do ktorej skupiny sa zaradíte, ale zakaždým myslite na vyššie zmienené rady, čo vám voľbu uľahčia. Nie všetko môže byť také výhodné, ako sa na prvý pohľad zdá a predmetná výhra taktiež môže byť výrazným sklamaním. Rozvaha a dostatok informácií je tak cestou k úspechu, dá sa aj dnes nakúpiť výhodne so zľavami, len treba vedieť, ako postupovať.