Finančná správaKontroly xa Publikované 29. decembra 2021 zobraziť celý profil

Colný úrad (CÚ) Bratislava zlikvidoval počas tohto roka tovar v celkovej hodnote 1,63 milióna eur. V bratislavskej spaľovni skončili zaistené cigarety, tabak, lieh, textil, obuv, parfumy, ale aj airsoftové zbrane. Nelegálne nadobudnutý tovar nemôže byť poskytnutý na charitatívne účely.

Kontroly aj v leteckej doprave

Pod dozorom príslušníkov finančnej správy sa tento rok zlikvidovalo v bratislavskej spaľovni množstvo zadržaného tovaru v celkovej hodnote 1,63 milióna eur. Daný tovar bol zaistený pri hraničných kontrolách, v poštovej, leteckej preprave, počas prehliadok automobilov, skladových priestorov, predajní či trhovísk. Išlo o tovar podliehajúci spotrebnej dani (cigarety, tabak i lieh), ako aj porušujúci práva duševného vlastníctva, ktorý prepadol v prospech štátu.

Tisíce kusov tovarov skončilo v spaľovni

CÚ Bratislava počas roka uskutočnil šesť likvidácií, pri ktorých sa spálilo celkom 85 992 spotrebiteľských balení cigariet, 110 litrov liehu, 50 897 kusov textilných výrobkov, obuvi, parfumov, hračiek, kabeliek, bižutérie i 26 kilogramov tabaku do vodných fajok. Zaujímavosťou bol napríklad záchyt airsoftových zbraní s príslušenstvom v množstve 559 kusov, 1 752 kusov ložísk či približne 2 000 kusov železných obuškov a ručných útočných zbraní typu boxer. Aj tie skončili v spaľovni.

Článok pokračuje pod reklamou

Charite sa nepomôže

Finančná správa pripomína, že zadržaný tovar nie je možné poskytnúť na charitatívne účely, pretože ide o rizikový tovar najmä z hľadiska ohrozenia zdravia verejnosti, nie je jasný jeho pôvod, zloženie, obsah či kvalita materiálov.

Zdroj: Finančná správa / úprava redakcia