EkonomikaFinancieGastronómia a hotelierstvoKoronavírus COVID-19Krízový manažmentObchod a službyPotravinárstvoPrávo a legislatívaPriemyselSlovenskoÚčtovné dokladyZmeny v legislatíve xa Publikované 4. januára 2022 zobraziť celý profil

Na pracoviskách budú môcť byť aj naďalej len zamestnanci, ktorí sú zaočkovaní, prekonali COVID – 19, alebo sú otestovaní. Platnosť tohto opatrenia sa predlžuje do 31. januára 2022.

Kompenzácia vo výške 5 eur

Ďalšie predĺženie bude závisieť od vývoja pandemickej situácie na Slovensku. Štát bude náklady na antigénový test kompenzovať po novom 4 eurami na zamestnanca, ďalšie euro pôjde na náklady spojené s testovaním.

Postupuje sa naďalej podľa manuálu

Zamestnávatelia sú naďalej povinní zabezpečiť dostatočný počet antigénových samotestov, ako aj vhodný priestor na testovanie. Výsledky testov nesmú byť staršie ako sedem dní, môže ísť aj o výsledok antigénového samotestu z nosa pod dohľadom autorizovanej osoby, tak ako určuje manuál. Rovnako môže ísť o testy z mobilných odberových miest, a to antigénové, LAMP a PCR testy.

Žiadosti vo februári

O finančnú náhradu môžu žiadať zamestnávatelia Ministerstvo hospodárstva SR v mesiaci február 2022 za všetky vykonané samotestovania jednorazovo. Doplňujúce otázky je možné zaslať na e-mailovú adresu: testovaniefiriem@mhsr.sk

Ak potrebujete v podnikaní počas COVID-u pomôcť, kontaktujte odborníkov

Zdroj: Ministerstvo hospodárstva SR / úprava redakcia