Sociálna poisťovňaÚčtovníctvo xa Publikované 6. mája 2021 zobraziť celý profil

Meno Sociálnej poisťovne sa už viackrát v minulosti pokúšali zneužiť podvodníci. Najnovší pokus zaznamenala Sociálna poisťovňa v okrese Dunajská Streda, kde klientka dostala list s ponukou pomoci pri údajnom „vymazaní dlhu“.

Sociálna poisťovňa upozorňuje občanov, že nespolupracuje s osobami, ktoré takéto listy rozosielajú a varuje pred podobnými ponukami.

Odosielateľ listu, ktorý dostala klientka Sociálnej poisťovne v slovenčine i v maďarčine sa predstavuje ako zástupca nemenovanej organizácie, ktorá pomáha ľuďom v núdzi. Odosielateľ v ňom hrozí trestným oznámením podaným zo strany Sociálnej poisťovne a následným odňatím slobody. Údajne preto ponúka pomoc pri „vymazaní dlhu na poistnom.“ 

Článok pokračuje pod reklamou

Sociálna poisťovňa upozorňuje občanov, aby sa takýmito listami nenechali uviesť do omylu, a to ani v prípade, ak by ponuka na „vymazanie dlhu“ obsahovala údaj o skutočnom dlhu. Ten je totiž možné jednoducho získať z verejného zoznamu dlžníkov. 

Sociálna poisťovňa sa preto opäť obracia na občanov, aby v takýchto situáciách neriešili svoj dlh s neznámymi osobami, nezasielali peniaze na neznáme bankové účty a pri riešení svojho prípadného dlhu alebo akýchkoľvek pochybnostiach pri platení poistného vždy najprv kontaktovali svoju pobočku Sociálnej poisťovne.

Sociálna poisťovňa im poskytne všetky potrebné informácie, ponúkne im možnosť splátkového kalendára a poradí postup, ako dlh riešiť. Po konzultácii so Sociálnou poisťovňou môže mať každý dlžník istotu, že svoj dlh skutočne rieši a nestal sa obeťou podvodu. 

Viac informácií: Som dlžník Sociálnej poisťovne – čo robiť?

zdroj: Sociálna poisťovňa