OdvodySociálna poisťovňaÚčtovníctvo
Publikované 30. novembra 2020 zobraziť celý profil

Zamestnávatelia budú mať od nového roku povinnosť pri komunikácii so Sociálnou poisťovňou uvádzať identifikačné číslo právneho vzťahu (IČPV), a to od sprístupnenia tohto IČPV Sociálnou poisťovňou. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom poistení, ktorá v tejto oblasti nadobudne účinnosť od 1. januára 2021.

Identifikačné číslo právneho vzťahu (IČPV)

IČPV je jedinečný identifikátor právneho vzťahu, pridelený pri prihlásení zamestnanca na konkrétny poistný (právny) vzťah – rolu. Zamestnávateľ tak bude povinný uvádzať pridelené IČPV napr. pri podávaní Registračného listu fyzickej osoby (RLFO) ako aj pri vykazovaní vymeriavacieho základu na tlačivách: Mesačný výkaz poistného a príspevkov a Výkaz poistného a príspevkov

Sociálna poisťovňa bude zamestnávateľovi sprístupňovať IČPV zamestnanca prostredníctvom svojich elektronických služieb, ktoré zamestnávatelia využívajú v komunikácii so Sociálnou poisťovňou. 

Podrobnejšie informácie pre zamestnávateľov o dátume začiatku zobrazovania IČPV v e-Službách, kontrolách, vystavení XSD schém ako aj PDF formulárov budú postupne zverejňované v systéme e-Služieb.

zdroj: Socpoist

Prihlásiť sa na odber

Prosím počkajte...

Ďakujeme za prihlásenie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *