ManažmentPrávo a legislatíva xa Publikované 19. júla 2018 zobraziť celý profil

Najväčšia česko-slovenská právnická firma HAVEL & PARTNERS významne personálne posilnila svoju slovenskú kanceláriu v Bratislave. Od 1. júla 2018 prebral časť zodpovednosti za jej rozvoj novovymenovaný partner a doterajší vedúci advokát kancelárie Štěpán Štarha. Spolu s ním sa do Bratislavy presúvajú aj senior advokát Juraj Dubovský a advokát Štefan Potočňák.

„So Štěpánom sme sa dohodli, že bude väčšinu dní tráviť pracovne v Bratislave, kam sa sťahuje aj jeho rodina. Zároveň sa však neprestane venovať svojim klientom v Prahe a Brne. Jeho doménou zostáva najmä poradenstvo technologickým a IT spoločnostiam a komplexné projekty pre finančné, energetické a telekomunikačné firmy. Verím, že Štěpánove skúsenosti nám na Slovensku pomôžu k ďalšiemu rozvoju našich služieb a dobrým hospodárskym výsledkom,“ hovorí k povýšeniu Štěpána Štarhu a jeho angažmánu v Bratislave Jaroslav Havel, riadiaci partner kancelárie.

„Našu bratislavskú kanceláriu chceme aj v najbližších mesiacoch ďalej intenzívne rozvíjať. Preto sme sa dohodli aj s ďalšími dvoma kolegami, ktorí doteraz pôsobili predovšetkým v Prahe, že sa pracovne presunú na Slovensko, odkiaľ pochádzajú. Senior advokát Juraj Dubovský sa špecializuje na zastupovanie klientov v súdnych a rozhodcovských konaniach a na oblasť insolvencie a reštrukturalizácie, Štefan Potočňák je expertom na civilné právo a kontrakty v oblastiach IP/IT, médií a telekomunikácií,“ upresňuje Jaroslav Havel.

HAVEL & PARTNERS má od 1. júla 2018 celkom 27 partnerov

Na najvyšší manažérsky post sa okrem Štěpána Štarhu posunul tiež Ondřej Florián, doterajší vedúci advokát z poradenskej skupiny zameranej na privátnych klientov z radov najvýznamnejších podnikateľov a ich rodín, top manažérov, investorov, umelcov alebo profesionálnych športovcov, vrátane cca 400 najbohatších Čechov a Slovákov.

Štěpána a Ondřeja spája tiež to, že v kancelárii začínali ako advokátski koncipienti v roku 2010. Ich kariéra tak odráža dlhodobú snahu kancelárie vychovávať ďalšie generácie právnikov a manažérov v jednej osobe, a to počas kratšej doby, než je v advokácii bežné.

Štefan Potočňák
Štěpán Štarha
Juraj Dubovský
Ondřej Florián 

Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS s kanceláriami v Prahe, Brne, Ostrave a Bratislave je s tímom takmer 200 právnikov, viac ako 100 advokátov a 500 spolupracovníkov, vrátane zamestnancov spolupracujúcej inkasnej agentúry Cash Collectors, najväčšou česko-slovenskou nezávislou právnickou firmou v strednej Európe.

Medzi našich klientov patria najmä veľké medzinárodné spoločnosti, najvýznamnejšie české a slovenské spoločnosti, vrátane strategických štátnych podnikov a orgánov verejnej správy, ale aj stredné podniky, individuálni podnikatelia a investori. Je medzi nimi aj cca 70 z 500 najväčších svetových spoločností podľa publikácie Fortune 500 a takmer 50 spoločností zaradených do rebríčka najväčších českých spoločností Czech Top 100. Kancelária má v súčasnej dobe viac ako 1 000 klientov.

Máme najkomplexnejšiu medzinárodnú podporu dostupnú pre české a slovenské advokátske kancelárie. Poskytujeme právne poradenstvo v 12 svetových jazykoch vo viac ako 80 krajinách sveta. Až 70 % našich prípadov obsahuje medzinárodný prvok. Úzko spolupracujeme s poprednými medzinárodnými právnickými firmami v Európe, Ázii, Severnej Amerike, Afrike i Austrálii.
Naši klienti majú vďaka tomu prístup k medzinárodným aj lokálnym znalostiam a odbornosti prostredníctvom viac ako 30 tisíc právnikov v približne 160 krajinách sveta. HAVEL & PARTNERS je najúspešnejšou kanceláriou s najkomplexnejšími službami v Českej republike aj na Slovensku podľa celkového súčtu všetkých nominácií a titulov v rámci doterajších ročníkov súťaže Právnická firma roka.

Kancelária získala už druhýkrát hlavné ocenenie Právnická firma roka pre domácu kanceláriu (2015, 2017) a je držiteľom ceny Právnická firma roka za najlepšie klientske služby (2015–2016). Najlepšou právnickou firmou v Českej republike bola kancelária opakovane vyhlásená medzinárodnou ratingovou agentúrou Who’s Who Legal, a to celkom šesťkrát za posledných sedem rokov. Kancelária HAVEL & PARTNERS takisto získala globálne klientske prvenstvo. Vďaka prestížnemu oceneniu Client Choice Awards vyhlasovanému agentúrou International Law Office je klientmi najlepšie hodnotenou firmou v Českej republike.

V oblasti fúzií a akvizícií je HAVEL & PARTNERS najlepšou právnickou firmou v Českej republike a na Slovensku vďaka globálnemu oceneniu Corporate INTL (2016). V Českej republike drží od roku 2009 prvenstvo v počte realizovaných transakcií podľa medzinárodných agentúr Mergermarket, EMIS DealWatch a Thomson Reuters. Na Slovensku získala za fúzie a akvizície ocenenie Právnická firma roka (2015) a šesťkrát po sebe tiež prestížnu globálnu cenu M&A Today Awards (2013–2018).