E-shopyMarketingOnline marketingPodnikanieSEOSociálne siete xa Publikované 17. decembra 2019 zobraziť celý profil

Využívate na prehliadanie obľúbenej webovej stránky najčastejšie mobil? Ani sa nečudujeme, pretože mobil sa dnes stáva multifunkčným nástrojom, ktorý v mnohých prípadoch nahrádza stolný počítač a množstvo ďalších vecí v našom živote.  Výnimočnosť nakupovania cez internet a sledovanie obľúbených informácií cez dobrý mobil však závisí aj od toho, ako je vaša internetová stránka pre jednotlivé zariadenia optimalizovaná a čo všetko dokáže. Rýchlosť je dnes veľmi dôležitá a pri načítavaní webu dvojnásobne.

Len podľa prieskumov sa až 53 % používateľov internetu rozhodne vašu stránku opustiť alebo nenavštíviť, pretože jej načítanie trvá dlhšie ako tri sekundy. Rýchle načítanie webstránky alebo eshopu je tak nevyhnutné pre dobré služby zákazníkom a môže dokonca ovplyvniť aj SEO. Povieme si, ako to môžete zmeniť k lepšiemu.

ilustračný obrázok: pixabay.com

Ako rýchlo by sa mala stránka načítať?

Väčšina obchodníkov už vie, že rýchlosť načítania stránok môže ovplyvniť hodnotenie a konverzie vyhľadávania. Ako rýchlo by sa ale mala vaša stránka načítať? Odporúčame skvelý nástroj, kde sa za pár sekúnd dozviete ako rýchla je vaša webstránka – www.tools.pingdom.com.
Závisí to od mnohých faktorov vrátane typu lokality a rýchlosti pripojenia. Veľmi veľa urobí aj obsah a správna optimalizácia webu. Ak sa však bude vaša stránka pri najrýchlejšom pripojení a na  kvalitnom dual SIM mobile načítavať dlhšie ako 6 a viac sekúnd, nečakajte žiadne zázraky a veľké návštevy.

Ako zvýšiť rýchlosť načítania stránky?

Ako sme už spomínali, závisí to od viacerých faktorov. Ovplyvniť rýchlosť však môže aj spracovanie kódu, kompresia médií a ukladanie do vyrovnávacej pamäte (cache). Na kompletnú analýzu môžete použiť rôzne nástroje, ktoré stránky testujú, hľadajú problémy a zobrazujú odporúčania na zlepšenie výkonu.
Ak sa v tom ale moc nevyznáte, oslovte dobrú SEO agentúru alebo iných špecialistov, ktorí vám s rýchlosťou vášho webu určite pomôžu.