DaneDaňové priznanieFinančná správa xa Publikované 29. marca 2022 zobraziť celý profil

Daňovníkom vrátane dnešného dňa zostávajú posledné tri dni na podanie daňového priznania (DP) za rok 2021. Finančná správa je pre klientov nápomocná a okrem predĺžených úradných hodín na daňových úradoch a call centre bude od stredy 30. marca k dispozícii aj online poradňa.

Na podanie daňového priznania k dani z príjmov ako aj zaplatenie dane za rok 2021 zostávajú posledné dni. K dnešnému dňu si túto povinnosť splnilo už vyše 56 % daňovníkov, keď bolo podaných 680 304 daňových priznaní.

Predĺžené hodiny

S cieľom uľahčiť klientom plnenie daňových povinností finančná správa predĺžila úradné hodiny nielen na daňových úradoch, ale aj na call centre. Ďalším proklientským opatrením je spustenie online poradne, ktorá bude fungovať 30.3.2022 a 31.3.2022 dopoludnia od 9. hodiny do 11. hodiny a následne popoludní od 15. hodiny do 17. hodiny. 

Článok pokračuje pod reklamou

Live Chat finančnej správy

V tomto vybranom čase sa môžu klienti obrátiť na konzultantov finančnej správy, ktorí im pomôžu s vyplnením daňového priznania v prípade fyzickej osoby typu A, ako aj s vypísaním oznámenia o predĺžení lehoty na podanie daňového priznania. Prístup k online poradni je jednoduchý, dostupný je na portáli finančnej správy v časti Kontakty. Potrebné je len kliknúť na kolónku Live Chat, prostredníctvom ktorej bude klient presmerovaný na konzultanta, ktorý sa mu bude venovať.

Odklad DP nestačí oznámiť e-mailom

V súvislosti s oznamovaním predĺženia lehoty na podanie DP finančná správa upozorňuje, že emailové odklady DP zasielaním oznámenia na podnety@financnasprava.sk v tomto roku neplatia. Potrebné je ich oznámiť finančnej správe štandardným zákonným spôsobom, a to buď elektronicky (v prípade povinne elektronicky komunikujúcich osôb) alebo v papierovej forme. Toto oznámenie o predĺžení lehoty je taktiež potrebné podať najneskôr do 31.3.2022.

Zdroj: Finančná správa / úprava redakcia