Daňové priznanieÚčtovníctvo xa Publikované 12. januára 2021 zobraziť celý profil

Blíži sa marec, teda termín podávania daňových priznaní aj zaplatenia daní z príjmov. Daňovníci by na to mali začať myslieť už teraz.

Pripomína to Ministerstvo financií (MF) SR a prináša aj zoznam možností, ktoré daňovníci v tejto komplikovanej situácii sprevádzanej opatreniami na zabránenie šírenia nového koronavírusu, majú.

Oficiálnym termínom na podávanie priznaní zostáva 31. marec 2021

Daňovníci však majú možnosť odložiť si podanie daňového priznania a zároveň aj zaplatenie dane o tri mesiace, a to bez udania dôvodu,“ zdôrazňuje rezort financií s tým, že si uvedomuje, že aktuálna situácia je vážna.

Ako dodalo ministerstvo, stačí, ak odloženie daňovník písomne oznámi daňovému úradu. „V praxi to znamená, že daňovníci si môžu odložiť podanie daňového priznania a aj zaplatenie dane až do 30. júna,“ spresnil rezort.

Článok pokračuje pod reklamou

Pripomína však zmenu pri dani z motorových vozidiel

Priznanie k tejto dani za rok 2020 je možné podávať až do 31. marca. Pôvodný termín každoročne platil k 31. januáru. Ide však o jednorazovú výnimku, ktorá platí len tento rok.

Ministerstvo financií odporúča všetkým daňovníkom, ktorí majú akékoľvek finančné problémy, alebo majú otázky o podávaní daňových priznaní, aby sa obrátili na príslušné daňové úrady a začali čo najskôr komunikovať o vzniknutej situácii. Ako avizuje rezort, Finančná správa bude všetky prípady posudzovať individuálne a zodpovedným daňovníkom vyjde v ústrety.

zdroj: TASR / úprava: redakcia