ManažmentMarketingPodnikanieZaujímavosti xa Publikované 17. septembra 2018 zobraziť celý profil

Knihy o podnikaní sú vhodné nielen pre začínajúcich podnikateľov, ale i pre tých, ktorí po čase stratili svoj cieľ, motiváciu v podnikaní, prípadne hľadajú nové možnosti na expanziu či zmenu a nastavenie procesov vo firme. Podnikanie je o celoživotnom vzdelávaní, sledovaní trendov a chýb iných, tvorbe pridanej hodnoty. Investície, obchod, cashflow, rast, úspech – inšpirujte sa v nasledovných knižných dielach od svetových autorov alebo aj našich slovenských podnikateľov. 

1. Osobný kurz MBA / autor: Josh Kaufman

O knihe: Vaša kariéra nenapreduje podľa vašich predstáv? Vyvíjate nadľudské úsilie, aby ste sa udržali, kde ste? Pohrávate sa s myšlienkou vrátiť sa do školy a študovať biznis? Skôr ako sa rozhodnete, šetrite peniaze a prečítajte si Osobný kurz MBA.
Skutočných vodcov totiž nevychovávajú ekonomické školy – vychovávajú sa sami tým, že uspokojujú svoj hlad po vedomostiach, skúsenostiach a nových zručnostiach, ktoré potrebujú na to, aby uspeli. Kniha vás oboznámi s pravidlami, ku ktorým sa metódou pokus-omyl mnohí profesionáli dopracujú až na sklonku svojej kariéry.
Kniha Osobný kurz MBA je esenciou najhodnotnejších lekcií biznisu, ľahko zapamätateľných modelov, ktoré je možné aplikovať na rôzne životné či profesionálne výzvy.

2. Restart / autori: Jason Fried a David Heinemeier Hansson

O knihe: Provokativní, minimalistická a mimořádně poučná příručka zakladatelů známé americké firmy 37signals, proslavené úspěšnou webovou aplikací Basecamp a dalšími projekty, vás přinutí přehodnotit všechno, co jste se dosud dozvěděli o podnikání.
Jak říká slavný guru marketingu Seth Godin: Tuto knihu můžete přehlížet jen na vlastní nebezpečí. Restart vám předkládá jiný – lepší a snazší – způsob, jak v podnikání uspět. Ukáže vám, že k tomu potřebujete mnohem méně, než si myslíte. Naučí vás, jak se dostat do hry, aniž byste museli vykrást banku, mít reprezentativní kancelář a spoustu zaměstnanců, poradí vám, jak být produktivnější, a dostanete i hromadu dalších, neobvyklých myšlenek, které vás mohou inspirovat i podněcovat.

Díky jednoduchému jazyku a nabídce jednoduchých řešení je ideální knihou pro každého, kdo někdy snil o tom, že se postaví na vlastní nohy. Cílevědomí podnikatelé, majitelé malých firem, lidé ponoření do své každodenní práce, kterou ale nenávidí, oběti „zeštíhlování“ a umělci, kteří už nechtějí strádat – ti všichni najdou na jejích stránkách neobyčejně cenné rady.

3. Roztoč to! / autor: Gary Vaynerchuk

O knihe: Existuje niečo, čo vás nesmierne baví a čomu by ste sa chceli venovať celý život? Vášeň, ktorá vám nedá spať? Nastal čas, aby ste na tom začali zarábať. V knihe Roztoč to! sa dozviete, ako využiť silu internetu a premeniť vaše záujmy na seriózny biznis.
Autor porovnáva najdostupnejšie online platformy, ktoré pri tom môžete využiť. Krok za krokom vás prevedie vytváraním vlastného video, audio či písaného blogu na kultových stránkach ako WordPress, Tumblr, YouTube či Viddler. Zrozumiteľne opisuje, ako prostredníctvom sociálnych sietí Twitter alebo Facebook zaujať potenciálnych zákazníkov a budovať svojmu produktu či svojej značke dobré meno. Navyše, kniha obsahuje zaujímavý výber autorových biznis nápadov, na ktorých sa dá s využitím internetu zarobiť.

4. Podnikateľský mýtus / autor: Michael E. Gerber

O knihe: Kniha Podnikateľský mýtus bola stránkou 800 CEO Read.com zaradená medzi 100 najlepších podnikateľských kníh všetkých čias. Pri podnikaní sa môžu ľudia dostať do situácie, keď im práca prerastie cez hlavu a ich podnikateľský sen sa mení na nočnú moru. Ako teda budovať podnik tak, aby prirodzene rástol a zároveň nespravil z vás svojho otroka?

Uznávaný americký odborník na malé podnikanie Michael E. Gerber v knihe Podnikateľský mýtus opisuje kľúčové vývojové fázy podniku od jeho založenia až po obdobie dospelosti, odhaľuje nástrahy všetkých týchto etáp aj dôvody, prečo sa niektorým firmám nepodarí problémy v prvých rokoch existencie prekonať a skrachujú. V jeho rozhovoroch so začínajúcou podnikateľkou Sárou nájde každý podnikavý človek cenné rady, ako sa pri rozbiehaní biznisu vyhýbať takým rozhodnutiam, ktoré vedú k plytvaniu peňazí a času, sklamaniu a nakoniec aj k zániku firmy.

5. Štvorhodinový pracovný týždeň (Rozšírené a aktualizované vydanie) / autor: Timothy Ferriss

O knihe: SVETOVÝ BESTSELLER, KTORÝ VYŠIEL V 35 KRAJINÁCH
Životný štýl, keď mladý človek len drie a skutočný život odkladá na dôchodok, je dnes už prežitok, tvrdí autor. Vo svojej knihe vysvetľuje, že luxusný životný štýl, ktorý si pred dvadsiatimi rokmi užívali len milionári, je dnes dostupný každému. Stačí len využiť všetky moderné možnosti.
Tim Ferriss sa tajomstvám Novodobých boháčov učil viac ako päť rokov. Táto rýchlo sa rozširujúca subkultúra združuje členov, ktorí prestali neustále odkladať vlastný život na potom a vyznávajú novú filozofiu času a mobility. Pomocou nej si vybudovali luxusný životný štýl tu a teraz.Či ste prepracovaný zamestnanec alebo podnikateľ uväznený vo vlastnej firme, táto kniha vám poslúži ako kompas v revolučnom novom svete.

6. Líder bez titulu / autor: Robin Sharma

O knihe: Medzi hercami sa hovorí, že „neexistuje malá rola“. To isté platí v biznise, rodine, živote. Keby sa každý z nás za každých okolností správal ako líder a vydal zo seba to najlepšie, svet by bol iný. Len si predstavte, ako by sa nám všetkým žilo, keby túto myšlienku prijali v každej rodine či inštitúcii. Všetci máme v sebe studnicu vodcovského potenciálu. Každý má nepovšimnuté schopnosti, ktoré sú dôležitejšie než právomoci udelené titulom, pracovným zaradením, dosiahnutým vzdelaním alebo prirodzenou hierarchiou v rodine.
Stačí si ich len uvedomiť a začať používať…
… a k tomu slúži táto kniha, ktorá veľmi pútavo na pozadí príbehu vysvetľuje, ako na to.

7. Jak myslí milionáři / autor: T. Harv Eker

O knihe: Bohatí lidé uvažují jinak než chudí. Zkuste přemýšlet jako oni, finanční úspěch vás nemine! Čím to, že někteří lidé peníze přímo přitahují a jiní ne a ne se vyhrabat z dluhů, natož aby něco ušetřili? Co o tom rozhoduje? Škola? Schopnosti? Konexe? Správné načasování nebo prostě trocha toho ušmudlaného štěstíčka?

8. Nový minútový manažér / autor: Ken Blanchard a Spencer Johnson

O knihe: Od vydania pôvodného Minútového manažéra sa svet zmenil. Aby dnes organizácie udržali krok s neustále sa meniacimi technológiami a postupujúcou globalizáciou, musia reagovať rýchlejšie, s menšími zdrojmi. Nový Minútový manažér vám pomôže uspieť v tomto svete. K vedeniu a motivácii ľudí má nový prístup, zameraný na užšiu spoluprácu. Efektívne líderstvo je dnes predovšetkým vzťahom medzi osobami, postavenými na jednu úroveň.
Nový Minútový manažér vie, že kľúčový význam pre úspech organizácie majú dnes ľudia, ktorí hľadajú vo svojej práci a životoch viac uspokojenia. Chcú sa cítiť zapojení a mať pocit zmysluplnosti svojej práce. Nový Minútový manažér si uvedomuje, že najvyššou prioritou je prilákať a udržať si talenty. Kľúčové je, ako svoj nový prístup využíva.

9. Nové pravidlá predaja a zákazníckeho servisu / autor: David Meerman Scott

O knihe: Nové pravidlá predaja a zákazníckeho servisu nadväzujú na predošlý Scottov bestseller Nové pravidlá marketingu a PR. Úspešný a uznávaný odborník na príkladoch konkrétnych jednotlivcov aj firiem ukazuje, ako im aktívny predaj, zapájanie zákazníka v reálnom čase, zber dát, vhodný online obsah a aktívna komunikácia s potenciálnymi aj existujúcimi zákazníkmi zlepšili nielen predajné výsledky, ale aj celkový imidž.
Podobne ako jeho prvá kniha, aj Nové pravidlá predaja a zákazníckeho servisu sú inšpiratívnou „učebnicou“ pre všetkých, ktorí predávajú produkty, poskytujú služby, komunikujú so zákazníkmi, vytvárajú reklamné kampane či ako firemní lídri zodpovedajú za všetky tieto oblasti.

10. Pravidlo 80/20  / autor: Richard Koch

O knihePravidlo 80/20 uvádí, že existuje vnitřně daná nerovnováha mezi příčinami a výsledky, vstupy a výstupy, úsilím a odměnou – 80 procent výstupů je výsledkem 20 procent vstupů a 80 procent výsledků vzniká z 20 procent příčin. V podnikání byla platnost pravidla 80/20 již potvrzena na mnoha příkladech – 20 procent výrobků, které organizace vyrábí, jí přináší 80 procent zisku, 20 procent zákazníků vytváří 80 procent tržeb organizace a 20 procent výrobků a zákazníků také obvykle vytváří 80 procent jejího zisku.

Pravidlo 80/20 je první knihou, která ukazuje, jak pravidlo systematicky používat nejen v práci, ale i v osobním životě. Na široké škále příkladů z byznysu, osobního, společenského i politického života ukazuje, jak svět opravdu funguje: 20 procent recidivistů má na svědomí 80 procent trestných činů, 20 procent řidičů způsobuje 80 procent dopravních nehod a 20 procent těch, kteří uzavřou sňatek, se podílí na 80 procentech rozvodové statistiky.

Pravidlo 80/20 je tedy klíčem k tomu, jak kontrolovat a usměrňovat svůj život. Pokud se dokážeme soustředit na několik nejmocnějších a nejdůležitějších sil v nás a kolem nás, můžeme obrátit své úsilí správným směrem a znásobit svou efektivnost. Většina toho, co děláme, nás mnohdy ani nezajímá, a výsledný efekt našeho konání je také často mizivý. Ale pokud se soustředíme na to podstatné, můžeme kontrolovat události ve svém životě, a nedopustit, aby události kontrolovaly nás.

11. Startup za pakatel / autor: Chris Guillebeau

O knihe: Doba je nelehká a vaše finanční situace se „sama od sebe“ nezlepší. Na každém z nás leží tíha rozhodnutí, co se svým životem a co se svou obživou. Chris Guillebeau ve své knize Startup za pakatel – Objevte způsob, jak pracovat na sebe a živit se tím, co vás baví – přináší čerstvý pohled na to, jak se postavit na vlastní nohy. Autor ukazuje, že s trochou vůle a entuziazmu je téměř každý dospělý člověk schopen vytvořit svůj vlastní malý byznys, jehož smysl pak je nejen v příjmu, ale i v radosti, kterou přináší.

12. Total Recall / autor: Arnold Schwarzenegger

O knihe: Na týchto stránkach brilantne vyrozprával svoj výnimočný a svojský aj zábavný príbeh. Narodil sa v roku, keď panoval hladomor, v malej rakúskej dedinke ako syn prísneho žandárskeho veliteľa. Sníval o tom, že sa odsťahuje do Ameriky a stane sa šampiónom v kulturistike a filmovou hviezdou. Ako dvadsaťjedenročný už žil v Los Angeles a získal titul Mr. Universe. V priebehu piatich rokov sa naučil anglicky a stal sa najznámejším kulturistom na svete. V priebehu desiatich rokov získal univerzitné vzdelanie a stal sa milionárom – podnikal s nehnuteľnosťami a v kulturistike.

Získal tiež Zlatý Glóbus za svoj debut ako dramatický herec vo filme Stay Hungry (Zostaň hladný). V priebehu dvadsiatich rokov sa stal najznámejšou filmovou hviezdou, manželom Marie Shriverovej, vychádzajúcou hviezdou Republikánskej strany a súčasťou rodiny Kennedyovcov. Tridsaťšesť rokov po príchode do Ameriky muža, ktorého kedysi jeho kolegovia kulturisti volali Rakúsky dub, zvolili za guvernéra Kalifornie, ktorá má siedmu najväčšiu ekonomiku na svete.
Viedol štát počas rozpočtovej krízy, prírodných katastrof a politických nepokojov, presadzoval v strane snahy o zlepšenie životného prostredia, volebné reformy a riešenia, na ktorých by participovali obe politické strany. S Mariou Shriverovou vychoval štyri fantastické deti. Počas búrlivého škandálu, do ktorého sa dostal, sa snažil udržať svoju rodinu pokope. Až doteraz nikdy sám nevyrozprával celý svoj životný príbeh. Tu je Arnold, totálne otvorený.

13.  Na volné noze / autor: Robert Vlach

O knihe: Podnikáte na sebe? Anebo s tím chcete teprve začít? Nechejte si poradit od nejpovolanějšího. Robert Vlach, známý podnikatel a konzultant vám ve své 760stránkové knize o podnikání nezávislých profesionálů na volné noze (tzv. freelancerů) poskytne přesně ty informace a zkušenosti, které potřebujete pro svůj úspěch a růst.

Kniha těží ze zkušeností stovek profesionálů z desítek oborů a nabízí osvědčené know-how pro podnikání na volné noze – základy pro prvopodnikatele, nejlepší praktiky a kariérní strategie, ale také pokročilé nástroje, které ocení i profíci s desetiletou praxí. Kniha tak pokrývá celé dlouhé období rozvoje podnikání, od zkusmých krůčků a začátečnických chyb, přes náročné první roky, až po plně zavedený osobní byznys postavený na odbornosti a dobrém jméně.
Nečekejte však žádný recept na rychlý úspěch. Robert Vlach je na volné noze dlouhých 17 let a jako zakladatel úspěšného portálu navolnenoze.cz vyslechl nespočet podnikatelských příběhů s dobrým i špatným koncem, z nichž mnohé uvádí jako příklady. Ukazuje klady i zápory podnikání a doporučuje bezpečné, pomalé strategie úspěchu pro lidi, kteří jdou se svým jménem poctivě na trh a chtějí se vyhnout chybám i slepým uličkám.

14. Robte to ako Virgin / autor: Richard Branson

O knihe: V knihe Robte to ako Virgin sa s vami Sir Richard podelí o skúsenosti a poznatky, vďaka ktorým sa stal jedným z najznámejších a najrešpektovanejších podnikateľov sveta. V odpovediach na listy a e-maily od svojich skutočných priaznivcov podáva cenné rady ako úspešne viesť ľudí, presviedčať investorov a hľadať obchodných partnerov. S typickým „bransonovským“ nadhľadom a dôvtipom sa vracia do čias budovania fenomenálnych firiem Virgin Records, Virgin Mobile, Virgin Trains či Virgin Atlantic, ale vyjadruje sa aj k súčasnej globálnej finančnej situácii.

15. 50 tajemství přesvědčování / autori: Noah Goldstein, Steve J. Martin a Robert B. Cialdini

O knihe: Ať jste manažer, právnička, zdravotník, servírka, obchodník, učitel nebo máte úplně jinou profesi, kniha je napsána tak, aby vám pomohla stát se mistry přesvědčování. Stačí, když porozumíte psychologii přesvědčování a budete využívat techniky a strategie, které jsou vědecky prověřené a účinné. Autoři v knize odhalují, jak přesvědčovací strategie fungují v různém kontextu. Zaměřují se nejen na pracoviště, ale také na osobní interakce – v roli rodiče, souseda, nebo kamaráda.

16. Nerečni a konaj! / autor: Brian Tracy

O knihe: Uznávaný motivátor Brian Tracy v tejto knihe účinne zhŕňa všetky svoje doterajšie teórie o mysli a sebadisciplíne. Prichádza s metódou zbavovania sa zlozvykov a ich nahrádzania dobrými návykmi.
Zrozumiteľne, stručne, no výstižne opisuje, prečo ľudia odkladajú najdôležitejšie úlohy alebo prečo sa tak radi vzdávajú. Svoje vysvetlenia dopĺňa o praktické rady, ako sa zbaviť toho, čo nám v naplnení cieľov bráni, a konečne začať konať. Úspešní ľudia totiž o svojich plánoch nerečnia, ale pracujú na ich realizácii.

17. Bohatý otec, chudobný otec / autor: Robert T. Kiyosaki

O knihe: Vyvracia mýtus, že vysoké príjmy z vás spravia boháča, spochybňuje predstavu o dome ako o majetkovej hodnote, ukazuje rodičom, prečo sa nemôžu spoliehať na to, že ich deti sa v škole naučia narábať s peniazmi, raz a navždy vysvetlí rozdiel medzi aktívom a pasívom, ukáže vám, čo učiť vaše deti, aby si v budúcnosti samy zabezpečili finančný úspech.

Robert Kiyosaki zmenil spôsob myslenia o peniazoch desiatkam miliónov ľudí na celom svete. Preslávil sa svojím priamočiarym vyjadrovaním, dravosťou, odvahou a aj svojím postojom, ktorým sa stavia proti konvenciám.
„Hlavným dôvodom, prečo majú ľudia finančné problémy, je to, že v škole ich nikto neučil, ako s peniazmi narábať. Ľudia sa naučia, ako pracovať za peniaze, ale nenaučia sa, ako docieliť to, aby peniaze pracovali pre nich.“ – Robert Kiyosaki
Bohatý otec, chudobný otec je Top #1 motivačnej literatúry všetkých čias. Bohatý otec, chudobný otec je štartovacou čiarou pre každého, koho zaujíma budúcnosť jeho financií.

18. Toyota Kata / autor: Mike Rother

O knihe: Jak zkvalitňovat a přizpůsobovat každodenní práci v rámci celé organizace?
Jak rozvíjet a využívat schopnosti každého jednotlivce a dosáhnout nové úrovně výkonnosti?
Jak dát organizaci sílu zvládnout dynamické a nepředvídatelné situace?
Jak dlouhodobě udržet spokojenost zákazníků?

Představujeme vám další ze série publikací o kultuře a nástrojích, které dělají ze společnosti Toyota nejúspěšnější automobilku světa. Prakticky a konkrétně ukazuje, jak vést a rozvíjet zaměstnance, aby dokázali maximálně využít svých schopností a spolu s celou organizací dosahovali výjimečných výsledků.
Podrobně a s mnoha praktickými příklady od začátku do konce pomáhá manažerům na všech úrovních dosahovat vynikajících výsledků a zajišťuje jim trvalou konkurenční výhodu.

Zjistěte, jak zlepšit převažující manažerský přístup pomocí dvou kata:
Zlepšení Kata – opakující se rutiny stanovením náročných cílů, prací krok za krokem přes překážky a učení se z problémů.
Koučing Kata – vzor učení zlepšení kata pro zaměstnance na všech úrovních, s cílem motivovat jejich způsoby myšlení a jednání.
Kniha získala Shingo Prize, prestižní ocenění knih o lean problematice, respektované v široké lean komunitě.

19. Lean Startup /autor: Eric Ries

O knihe: Většina startupů selže. Řadě selhání by však šlo zabránit. Lean Startup je nový druh přístupu k podnikání, který začíná být populární na celém světě. Lean Startup přináší jiný pohled na budování nových firem. Eric Ries definuje startup jako organizaci zaměřenou na vytváření něčeho nového v extrémně nejistých podmínkách.
To platí jak pro jednotlivce začínajícího v garáži tak pro skupinu ostřílených profesionálů. Jedno mají společné: musí odhalit roušku nejistoty a objevit tu pravou cestu vedoucí k udržitelnému podniku. Lean Startup vychovává společnosti, které jsou kapitálově úspěšnější a lépe využívají lidskou kreativitu. Poučen štíhlou výrobou spoléhá na „ověřená zjištění“, rychlé vědecké experimentování i na řadu neintuitivních praktik, které zkracují vývojářské produktové cykly, měří skutečný a reálný pokrok bez povrchních metrik a pomáhají zjistit, co zákazníci skutečně chtějí.
Lean Startup neplýtvá časem na vytváření komplikovaných plánů, ale nabízí způsob, jak kontinuálně testovat vizi a adaptovat se dříve, než bude příliš pozdě.

20. Obchodné podnikanie na prahu 21. storočia / autori: Helena Strážovská, Ľubomíra Strážovská, Anna Veszprémi Sirotková a Zsolt Horbulák

O knihe: Slovenské vrcholové riadiace orgány sa usilujú o dosiahnutie ekonomických parametrov vytýčených Európskou komisiou pre Slovensko. V snahe o ich rešpektovanie nastali výrazné ekonomické zmeny v nazeraní na úlohy podnikov a dosahované výsledky.
V predmetnej publikácií zdôrazňujeme (v duchu uvedeného) prvky ekonomického procesu tak, aby si študenti osvojili dôvody, súvislosti a dôsledky všetkých zmien v ekonomickej oblasti. Obsah predmetnej publikácie zároveň poskytuje východiskovú teóriu a metodiku tých ekonomických kategórií, ktoré sú príslušné pre obchod v najširšom slova zmysle a nesú osobitosti tohto odvetvia. Na druhej strane jednotlivé ekonomické kategórie priamo pôsobia v podnikateľskom procese, ktorý má tiež svoje zvláštnosti.
Máme na mysli predovšetkým nevyhnutnosť tvorby biznis plánu, jeho špecifiká a aplikácie v oblasti malého a stredného podnikania, ktoré je charakteristické pre obchod.

21. Rodinné podnikanie / autori: Monika Hudáková, Jarmila Mižičková, Dagmar Válková, Zdeněk Mikoláš a Vendula Fialová

O knihe: Hlavným cieľom autorov bolo preniknúť do podstaty rodinného podnikania a odhaliť jeho silné a slabé stránky. Zároveň naznačujú nové príležitosti a perspektívy ďalšieho rozvoja rodinných firiem na Slovensku, v Českej republike a vo svete.
Čitateľ si postupne osvojuje nevyhnutné pojmy súvisiace s rodinným podnikaním, postupne prechádza históriou a súčasnosťou rodinného podnikania nielen na Slovensku a v Českej republike, ale aj vo svete.

Obsahovo ide o dve relatívne samostatné, ale logicky nadväzujúce časti, pričom prvá časť je venovaná rodinnému podnikaniu na Slovensku a druhá je venovaná riešeniu základných problémov rodinného podnikania v Českej republike. Súčasťou publikácie je aj dotazníkový prieskum zameraný na problematiku rodinných firiem, konkrétne na nástupníctvo v rodinných firmách, pripravenosť podnikateľov na procesy a problémy spojené s prenechaním rodinnej firmy jej nástupníkovi a na pripravenosť rodinných príslušníkov na prácu v rodinnej firme.
Téma je spracovaná tak, aby priniesla nové poznatky a inšpirácie nielen pre študentov a jednotlivcov, ktorí sa rozhodujú, či chcú začať podnikať, ale aj pre podnikateľov v praxi

22. Marketing management / autori: Philip Kotler a Keller Kevin Lane

O knihe: Čtrnácté vydání nejuznávanější učebnice marketingového řízení, tzv. bible marketingu, přináší nejnovější poznatky marketingové teorie a praxe. Autoři reflektují dramatické změny v marketingovém prostředí, zejména ekonomické poklesy a recese, rostoucí význam udržitelného a „zeleného“ marketingu, rychlý rozvoj technologií, využití počítačů, internetu a mobilních telefonů.

Významná pozornost je věnována i sociálním médiím a komunikaci. Všechna témata jsou aktualizována a doplněna o nové přístupy, myšlenky a příklady z praxe. Na konci kapitol najdete případové studie vysoce inovativních a marketingově úspěšných počinů firem z různých oblastí.
Výklad pokrývá všechna hlavní témata marketing managementu: od základů marketingu, vytváření marketingových strategií a plánů, marketingový výzkum přes navazování dlouhodobých vztahů se zákazníky, analýzu spotřebních a B2B trhů, brand management, produktové, cenové, distribuční a komunikační strategie až po zajištění úspěšného dlouhodobého růstu.

23. Support (Ako vybudovať úspešný biznis, aj keď robíte jednu chybu za druhou) / autor: Michal Truban

O knihe: Príbeh a návody pre vybudovanie výnimočnej firmy a dosiahnutie úspechu, aj keď robíte jednu chybu za druhou. Vždy som veľmi rád zdieľal svoje skúsenosti a mudroval. Či už prostredníctvom blogov, prednášok alebo priamo mentorovaním. Posledný rok som intenzívne pracoval, aby to bolo všetko pekne pokope v knihe.
Kniha obsahuje 3 časti a 3 vrstvy plné našich chýb a poučení. Prvá časť opisuje ako sme začínali. Druhá, ako sme sa stali jednotkou na trhu. Tretia časť je o zahraničnej expanzii, prežití problémov spôsobených rastom a o odovzdaní firmy.
Okrem príbehu kniha obsahuje mudrovačky – návody. Tie odpovedajú na otázky, ktoré má každý podnikateľ. Po ich prečítaní posuniete svoje podnikanie a život na nový level.

Treťou vrstvou knihy je diskusné fórum s podnikateľskou komunitou a multimediálnym materiálom. Dostanete sa tak k archívnym šmakotám – fotografiám, videám, grafom a konkrétnym emailom. Môžete tam nájsť aj šablóny a dokumenty, ktoré sme vo firme používali a pomôžu vám v podnikaní. Tento materiál bude neustále pribúdať.

Chýba vám tu vaše obľúbené dielo, na ktoré nedáte dopustiť? Odporučte ho v komentári pod článkom.