eKasaFinančná správaZmeny v legislatíve xa Publikované 14. júla 2022 zobraziť celý profil

Pokladničný doklad sa už dá priamo tlačiť bez toho, aby si používateľ musel stiahnuť formát PDF. Graficky upravili vytváranie pokladničného dokladu a pridali automatický prepočet platby na pokladničnom doklade. 

Finančná správa v snahe vylepšiť pre používateľov novú aplikáciu VRP 2 pristúpila k jej aktualizácii. Vylepšila niektoré funkcionality a urobila zopár grafických úprav, napríklad pri vytváraní pokladničného dokladu.

Automatický prepočet

Pridali sme automatický prepočet platby na pokladničnom doklade v prípade, že na doklade je len jedna platba. Úpravou prešla aj možnosť zaokrúhľovania pri tvorbe dokladu.

Ak potrebujete v podnikaní pomôcť, kontaktujte odborníkov

Finančná správa používateľom odporúča, aby si aplikáciu aktualizovali. VRP 2 nahradí aplikáciu Pokladnica, ktorá je k dispozícii od roku 2015. 

VRP 2 na iPhonoch nespustíte 

VRP 2 môžu podnikatelia využívať od 1. júla 2022. Od tohto dátumu nadobudla účinnosť novela zákona o cenách, ktorej cieľom je obmedziť obeh jednocentových a dvojcentových mincí na Slovensku. Nová aplikácia má aj funkciu zaokrúhľovania. Dostupná je na distribučnej platforme Google Play, na operačnom systéme Android 5 a vyššie a tiež cez podporované webové prehliadače. Finančná správa pracuje na tom, aby bola dostupná pre iOS zariadenia. Používatelia môžu využívať webové rozhranie, kde bol zapracovaný responzívny dizajn.

Zdroj: Finančná správa / úprava redakcia