eKasaFinančná správaÚčtovníctvo xa Publikované 28. júna 2022 zobraziť celý profil

Nová bezplatná aplikácia pre evidenciu tržieb VRP 2, ktorú finančná správa spúšťa od 1. júla tohto roku, disponuje všetkými dôležitými funkcionalitami ako jej predchodkyňa. Pri tlačení dokladov z VRP 2 sa nevyžaduje žiadna špeciálna tlačiareň, aplikácia podporuje tlač aj na mobilných tlačiarňach a doklady môžu podnikatelia tlačiť tak ako doposiaľ vo formátoch A4, A5 alebo A6.

Finančná správa informuje podnikateľskú verejnosť, že v novej aplikácii VRP 2 je zachovaná rovnaká funkčnosť v súvislosti s používaním tlačiarní. Pri tlači pokladničných dokladov z VRP 2 sa nevyžaduje kúpa žiadnej novej špeciálnej tlačiarne.

Päť rokov musí byť zabezpečená čitateľnosť

Tlačiareň však musí, tak ako doteraz, umožňovať vytlačenie tlačových výstupov čitateľných po dobu piatich rokov od konca kalendárneho roka, v ktorom boli vyhotovené.

Ak potrebujete v podnikaní pomôcť, kontaktujte odborníkov

Podnikatelia môžu tlačiť pokladničné doklady aj na mobilných tlačiarňach. Tie, ktoré podporujú tlač dokladov z VRP 2 z operačného systému Android sú napríklad Star S220i, Star SM-T300i či BIXOLON SPP-R200II a SPP-R200III či Zonerich AB-330M. Tlač z VRP 2 naďalej podporuje aj tlačiareň jedného z výrobcov (HP, Epson, Samsung, Cannon) v modeloch, ktoré sú podporované SW ovládačom (driverom) daného výrobcu pre Android.

Tri formáty

Podporované formáty pre tlač z webovej aplikácie VRP 2 sú A4, A5 a A6. Finančná správa odporúča nastavi rovnaký formát pre tlač pokladničného dokladu v aplikácii VRP 2 ako aj v samotnej tlačiarni. V prípade mobilnej VRP 2 si podnikateľ môže nastaviť veľkosť formátu tlače (A4, A5 a A6) pre vytlačený doklad na stolnej tlačiarni alebo si môže nastaviť mobilnú tlačiareň z ponúkaných možností, ktorá vytlačí doklady vo formáte 58 mm., príp. 80 mm.

Zdroj: Finančná správa / úprava redakcia