MarketingSociálne siete xa Publikované 17. októbra 2018 zobraziť celý profil

Facebook momentálne testuje na vybraných používateľoch nový rozmer obrázkov. Ten by sa mal zmeniť zo zaužívaného obdĺžnika na štvorec s pomerom 1:1. Podľa výsledkov sa ďalej rozhodne, či toto rozhodnutie zavedie globálne po vzore Instagramu.

Pomer strán bude 1:1? Čo sa tým zmení? Pre tých, ktorí publikujú články a zdieľajú ich na sociálnej sieti to bude mať výrazný vplyv. Môžeme si to všimnúť na príklade „The Irish Times“ na originálnom obrázku vpravo a na novom pomere s náhľadom 1:1 na ľavej strane. V tomto konkrétnom prípade sa problematickým stáva text v obrázku, ktorý je automaticky nesprávne orezaný.

Pre tých, ktorí používajú len samotné obrázky bez textu, to bude o niečo jednoduhšie. No ani v tomto prípade sa neoplatí podceniť situáciu a nechať to na náhodu a automatický systém. Môže sa totiž stať, že orezaný náhľadový obrázok bude pôsobiť nevhodne a nezaujímavo.


Nový pomer strán 1:1 je len v testovacej fáze. Facebook si od tejto novinky sľubuje, že zaujme väčšie publikum a osloví návštevníkov preklikať sa na návštevu firemných webových stránok. Navyše sa jedná o moderný formát, ktorý používa aj Instagram. Čo poviete na túto informáciu? Uvítali by ste nový formát?