InšpiráciaManažmentMotivácia a koučingPodnikanie
Publikované 7. novembra 2020 zobraziť celý profil

Ťažiskom každého úspešného podnikania je vytrvalosť. Nevzdať to vtedy, keď si myslíš, že už viac nevládzeš. Nehodiť „flintu do žita“ a povedať si, už je koniec. Vtedy treba pozbierať všetky svoje sily a nájsť si svetlý bod, ktorý nás teší na svojej práci a sústrediť sa na to pozitívne, čo nás posúva za svojim cieľom.

Verte, zvládnete oveľa viac, ako si dokážete pripustiť

Prišla pandémia, stratil som zákazníkov, nemám peniaze, nemám kvalitných zamestnancov … áno, to je dnes, zajtra môže byť lepšie. Ale záleží na našom postoji, ako sa ideme z toho dostať. Bedákanie do vankúša prinesie iba kaluže sĺz, ale nie riešenie. Áno, poplač si, vyplav svoje emócie, ale potom sa zdvihni a premýšľaj!

Prišla kríza, a čo? Vždy budú krízy, partnerské, hospodárske, finančné a napriek tomu ľudia vždy žili ďalej. Čo robiť? Tým, že nebudeš robiť nič, určite aj NIČ vyriešiš. Ak som prišiel dnes o svojich klientov, zajtra si ich môžem vyberať. Ako? Ak pre to niečo spravím. Môžeš spraviť NIČ, alebo pokúsiť sa o VŠETKO. Kladiem si otázku:

Prečo nemám dnes klientov? A čo môžem urobiť, aby som zajtra mal toľko, že si môžem z nich vyberať? Mal som kamenný obchod, do ktorého kvôli pandémii prestali chodiť?

Nevadí, veď to nie tragédia. Bude to tragédia vtedy, keď nespravím nič. Ale ak mám kapitál, napr. v tom obchode, čo môžem urobiť? Ľudia sedia doma za svojimi počítačmi, tak keď neprídu oni ku mne, prídem ja k nim. Ako? Spustím internetovú reklamu, pokúsim sa o donáškovú službu, vypredám tovar prostredníctvom internetu a pokúsim sa o inú službu. Ale vytrvalo niečo robím a nebedákam, aký je svet zlý a nespravodlivý, ako mi štát nepomáha, ako mám zviazané ruky. Nie, zviazaný je náš mozog a naše zmýšľanie.

zdroj: unsplash.com

Ak sa chceme posúvať vo svojom živote, nemôžeme prešľapovať z nohy na nohu a čakať, že sa ocitneme na Mount Evereste. Ocitol som sa bez peňazí? Peniaze ležia všade navôkol, len ich treba vidieť. Ak nemáš a potrebuješ súrne investíciu, pokús sa o pôžičku, predaj zbytočností, ktoré ležia doma a zapadajú prachom. Obvolaj svojich priateľov, známych, obíď banky, urob hocičo, len nerob NIČ.

NIČ a negatívne myšlienky, rozsypané sny a beznádej neprinesú úspech a ani radosť do života.

Skús sa na to pozerať tak, že nie si jediný a ani posledný. Ak to nevyšlo dnes, zajtra to vyjde lepšie, lebo som skúsenejší, múdrejší a poučený. Čo môžem spraviť v čase, keď všetci nadávajú na pandémiu, vládu, ako je všetko zlé a ako je všetko iné a zlé?

Ak chceš byť šťastnejší a úspešnejší urob toto:

  • Sústreď sa na to, čo ťa v živote teší!
  • Ak je kríza a prišiel si o zákazníkov, investuj! Inovuj, zveľaďuj, rozmýšľaj, ako byť lepší a iný, ako všetci navôkol!
  • Investuj do reklamy! Viac a viac. Nikdy nie je dosť! Nemáš peniaze? Nevadí! Pokús sa požičať, nájsť ich a daj o sebe vedieť! Marketing nemusí stáť „majland“, len treba premýšľať a nejsť s davom …
  • Rob veci inak, ako si ich robil doteraz a neprinieslo ti to úspech! Zmeň svoje myslenie a nerozmýšľaj, ako sa veci nedajú spraviť, ale práve naopak, rozmýšľaj, ako sa dajú spraviť. Inak. Lepšie.
  • Nesústreď svoje myšlienky na negatívne veci, ale obklopuj sa vecami, zážitkami a ľuďmi, ktorí ťa poženú vpred, nie ktorí ťa vracajú tri kroky nazad!
  • Teš sa z maličkostí, lebo práve tie sú súčasťou veľkých vecí.

Prihlásiť sa na odber

Prosím počkajte...

Ďakujeme za prihlásenie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *