EkonomikaMarketingZahraničie xa Publikované 4. januára 2021 zobraziť celý profil

Viac ako 200 zamestnancov internetového vyhľadávača Google v USA si založilo odbory. Oznámili to v pondelok novinám New York Times zvolení odborárski lídri.

Google je dcérskou firmou spoločnosti Alphabet

Cieľom odborového zväzu Alphabet Workers Union je zabezpečiť, aby zamestnanci pracovali za spravodlivú mzdu bez obáv zo zneužitia, odplaty alebo diskriminácie, tvrdia odborári.

Článok pokračuje pod reklamou

Americký úrad, ktorý dohliada na trh práce, totiž obvinil Google z nezákonného vypočúvania niekoľkých zamestnancov, ktorým sa následne skončil pracovný pomer po protestoch proti politike spoločnosti a pokuse o založenie odborov. Google v tejto súvislosti uviedol, že si je istý, že konal legálne.

Staviame na rokoch organizovania úsilia v spoločnosti Google o vytvorenie formálnej štruktúry pre pracovníkov,“ napísali lídri odborov s tým, že doteraz sa k zväzu, ktorý bude patriť pod zväz Communications Workers of America, pridalo 226 zamestnancov.

Kara Silversteinová, riaditeľka oddelenia ľudských zdrojov v Google, poukázala na to, že zamestnanci mali a majú garantovanú ochranu svojich práv. A dodala, že Google bude naďalej spolupracovať priamo so všetkými pracovníkmi.

zdroj: TASR / úprava: redakcia