Financie na podnikanieInvestovaniePríbehySlovensko xa Publikované 2. decembra 2021 zobraziť celý profil

6. ročník grantového programu Poštovej banky – Nápad pre 3 generácie – pozná víťazov. 15 výnimočných projektov, ktoré prepájajú generácie a zároveň prinášajú nové príležitosti vylepšenia komunitného života, si spolu rozdelia 29 000 eur. Extra suma vo výške 1 000 eur je pripravená pre TOP projekt. O ňom rozhodne široká verejnosť, ktorá sa môže zapojiť do hlasovania  už od dnešného dňa do 10. decembra 2021.

Historicky najviac žiadostí o grant Nápad pre 3 generácie

Rekordný počet projektov sa tento rok rozhodlo zabojovať o grant Poštovej banky Nápad pre 3 generácie. „V rámci projektu Nápad pre 3 generácie sme prijali až 422 žiadostí z celého Slovenska. Najviac v histórii grantu. Nesmierne nás teší, že každý rok sa záujem o grantový program Poštovej banky zvyšuje. Vidíme, že záujem o rozvoj komunít je na Slovensku veľmi aktuálnou témou. Je dobrým signálom pre celú spoločnosť, že ľuďom záleží, aby sa ich komunitný život rozvíjal a prepájal rôzne generácie. Vďaka finančnej podpore tak môžu meniť svoje plány na skutočnosť,“ uvádza Hanka Tarabová, zodpovedná za grantový projekt Poštovej banky.

Poznáme 15 víťazných projektov

Spomedzi všetkých prihlásených projektov vybrala komisia najlepších 30 a následne v užšom výberovom kole 15 projektov, ktoré získajú grant od Poštovej banky až do výšky 2 500 eur na realizáciu svojich nápadov. Ciele projektov sú rôznorodé – od budovania mobilného športoviska cez podporu regionálnych folklórnych tradícií, relaxačno-oddychové zóny a záhrady, organizáciu trojgeneračného štafetového behu na lyžiach či nové petangové ihrisko. Vďaka grantovej podpore pribudne v obci Selec materiálové vybavenie do dielne na výrobu keramiky a dreva v miestnej základnej škole, ktorá bude môcť zároveň rozšíriť ponuku aktivít pre malých aj veľkých.  V Považskom Chlmci financie poslúžia na nákup keramickej pece na potreby medzigeneračných workshopov v rámci komunitného a inkluzívneho centra. Vo Vrútkach čaká na svoju premenu vyradený železničný vozeň, z ktorého členovia neziskovky vytvoria unikátny mobilný priestor na oddych a vzdelávanie. Projekty, ktoré tento rok získali podporu vďaka projektu Nápad pre 3 generácie, tak zvýšia kvalitu života v komunitách od Lozorna na západe Slovenska až po Zalužice, ktoré sa nachádzajú pri Michalovciach.

Hlasovanie o TOP projekt beží už od 2. decembra 2021

Každý z finalistov tohtoročného grantu môže zabojovať o extra suma vo výške 1 000 eur na ešte lepšiu realizáciu projektu. O víťazovi rozhodne  široká verejnosť, ktorá sa môže zapojiť do hlasovania od dnešného dňa do 10. decembra 2021. Podrobné informácie o podporených projektoch, ako aj samotné hlasovanie sú k dispozícii na www.pre3generacie.sk

Pomáhame už šiesty rok

Poštová banka práve vďaka projektu grantovému programu Nápad pre 3 generácie pomáha už šesť rokov a spolu s aktuálnym ročníkom dala šancu realizovať dobrovoľníkom z rôznych kútov Slovenska už 107 projektov sumou spolu 170 000 eur. Vďaka grantu, ktorý prepája nielen ľudí, ale aj generácie, tak pribúdajú na Slovensku každý rok originálne a zmysluplné projekty. 

Zdroj: Poštová banka