E-shopyVšeobecné obchodné podmienkyZaloženie e-shopu xa Publikované 20. mája 2022 zobraziť celý profil

Kontrolný orgán – Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) na svojom webovom sídle vystríha verejnosť pred ďalším podvodným e-shopom, ktorý zneužil cudziu identitu.

SOI zistila, že kontaktné údaje prevádzkovateľa internetovej stránky WWW.ELEKTROELDO.SK sú falošné a skutočná identita prevádzkovateľa je neznáma.

Web zaregistrovaný v Nemecku

Internetovú stránku zaregistroval registrátor so sídlom v Nemecku bez uvedenia totožnosti a sídla prevádzkovateľa stránky.

Podľa SOI neznámy prevádzkovateľ predmetného internetového obchodu zneužil údaje v časti: Všeobecné obchodné podmienky, reklamačný poriadok, informácie o predajcovi, zásady spracúvania osobných údajov a v časti vrátenie peňazí.

Žiadajú peniaze vopred, ale aj údaje ku karte

Predmetný prevádzkovateľ umožňuje len platbu vopred prevodom na účet, alebo žiada údaje o platobnej karte vrátane CVC kódu.

Poškodený podnikateľský subjekt, ktorého údaje sú zneužité a uvedené na webovej stránke www.elektroeldo.sk, predmetnú stránku nikdy neprevádzkoval. 

SOI nemá oprávnenie, je potrebné kontaktovať políciu

SOI nie je oprávnená vykonať kontrolu subjektu so sídlom mimo Slovenskej republiky a nie je ani oprávnená vymáhať plnenia ani platby za nedodaný tovar, odporúča preto spotrebiteľom dôkladne zvážiť všetky spotrebiteľské rozhodnutia týkajúce sa zakúpenia tovaru prostredníctvom predmetnej internetovej stránky.

V prípade, že ste zmluvu s vyššie uvedenou spoločnosťou uzatvorili, za objednaný tovar zaplatili vopred a tovar nebol doručený, SOI vám odporúča kontaktovať orgány činné v trestnom konaní.

Zdroj: SOI / úprava redakcia