ManažmentPodnikanieZaujímavosti xa Publikované 19. februára 2019 zobraziť celý profil

Najväčšia česko-slovenská advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS zaznamenala v roku 2018 najlepšie ekonomické výsledky za posledných 5 rokov. Celkový obrat HAVEL & PARTNERS sa v roku 2018 medziročne zvýšil o 17,4 %, pričom najúspešnejší bol hlavne tretí štvrťrok, kedy rast obratu dosiahol 23,1 %.

Dvojciferným tempom rástli všetky tri kľúčové kancelárie HAVEL & PARTNERS v Bratislave, Prahe i Brne a adekvátne k nárastu obratu sa zvyšovala aj ziskovosť. Celkový obrat za čisté právne služby dosiahol 25,23 mil. €, čo predstavovalo v rámci českých kancelárií HAVEL & PARTNERS medziročný nárast o viac ako 17 % a v prípade slovenskej kancelárie dokonca o viac než 20 %. Tržby celej skupiny, vrátane inkasnej agentúry Cash Collectors, vysoko presiahnu 31 mil. €.

„Rok 2018 v rámci ekonomických výsledkov jedným z najúspešnejších v našej doterajšej osemnásťročnej histórii a tiež prvým rokom pod novým názvom HAVEL & PARTNERS. Za kľúčovú považujeme najmä skutočnosť, že sa nám podarilo bez akýchkoľvek ťažkostí nadviazať na predchádzajúce úspechy a v tej najlepšej ekonomickej kondícii prejsť do novej etapy, v ktorej sa ešte viac zameriavame na čo najkomplexnejšie právne prípady, vrátane riešenia zložitých sporov.
Obzvlášť nás potešili výsledky našej bratislavskej kancelárie, ktorú sme personálne stabilizovali a posilnili jej manažment postupne o dvoch partnerov a ďalších senior kolegov. Na Slovensku tak i naďalej patríme medzi 10 najväčších kancelárií, máme výborné postavenie na trhu, spolupracujeme so špičkami slovenskej ekonomiky i veľkými korporáciami.

Čo sa týka rozsahu spolupráce s elitnými slovenskými podnikateľskými zoskupeniami, spolupracujeme s väčšinou z nich, a to najmä v ČR a v zahraničí; v SR budeme túto spoluprácu s nimi rozširovať v nadväznosti na rastúcu kapacitu a schopnosti nášho tímu,“ komentuje hospodárske výsledky minulého roka a rozvoj slovenskej kancelárie Jaroslav Havel, riadiaci partner HAVEL & PARTNERS.

Výnosy HAVEL & PARTNERS rastú nepretržite od jej vzniku v roku 2001

Prispieva k tomu predovšetkým poskytovanie právnych služieb popredným českým, slovenským i medzinárodným spoločnostiam a českým a slovenským podnikateľom, vrátane cca tretiny najbohatších Čechov a Slovákov.

Kľúčovými poradenskými oblasťami kancelárie zostávajú fúzie a akvizície, právne a daňové štruktúrovanie osobného majetku či realitné projekty. Významne rastie taktiež skupina zaoberajúca sa súťažným právom a súťažnou ekonómiou, reštrukturalizáciami a insolvenciami či súdnymi spormi a arbitrážami.

„Naša široká špecializácia, rokmi budované odborné a personálne know-how v kombinácii s individuálnym prístupom ku klientom a budovaním strategického partnerstva s nimi sa teraz, keď je trh s právnymi službami prakticky nasýtený, ukazujú ako veľká konkurenčná výhoda. Ceníme si, že nám dôverujú nielen úspešné firmy a jednotlivci, ale aj zahraničné advokátske kancelárie. Tie nás stále častejšie zapájajú do najrôznejších medzinárodných projektov a cezhraničných transakcií,“  sumarizuje pozičné výhody na trhu Jaroslav Havel.


Advokátska kancelária HAVEL & PARTNERS s kanceláriami v Prahe, Brne, Ostrave a Bratislave je s tímom takmer 200 právnikov, viac ako 100 advokátov a 500 spolupracovníkov, vrátane zamestnancov spolupracujúcej inkasnej agentúry Cash Collectors, najväčšou česko-slovenskou nezávislou právnickou firmou v strednej Európe. Medzi našich klientov patria najmä veľké medzinárodné spoločnosti, najvýznamnejšie české a slovenské spoločnosti, vrátane strategických štátnych podnikov a orgánov verejnej správy, ale aj stredné podniky, individuálni podnikatelia a investori.

Je medzi nimi aj cca 70 z 500 najväčších svetových spoločností podľa publikácie Fortune 500 a takmer 50 spoločností zaradených do rebríčka najväčších českých spoločností Czech Top 100. Kancelária má v súčasnej dobe viac ako 1 000 klientov. Máme najkomplexnejšiu medzinárodnú podporu dostupnú pre české a slovenské advokátske kancelárie. Poskytujeme právne poradenstvo v 12 svetových jazykoch vo viac ako 80 krajinách sveta.

Až 70 % našich prípadov obsahuje medzinárodný prvok. Úzko spolupracujeme s poprednými medzinárodnými právnickými firmami v Európe, Ázii, Severnej Amerike, Afrike i Austrálii. Naši klienti majú vďaka tomu prístup k medzinárodným aj lokálnym znalostiam a odbornosti prostredníctvom viac ako 30 tisíc právnikov v približne 160 krajinách sveta.

HAVEL & PARTNERS je najúspešnejšou kanceláriou s najkomplexnejšími službami v Českej republike aj na Slovensku podľa celkového súčtu všetkých nominácií a titulov v rámci doterajších ročníkov súťaže Právnická firma roka. Kancelária získala už trikrát hlavné ocenenie Právnická firma roka pre domácu kanceláriu (2015, 2017, 2018) a je držiteľom ceny Právnická firma roka za najlepšie klientske služby (2015–2016).
Najlepšou právnickou firmou v Českej republike bola kancelária opakovane vyhlásená medzinárodnou ratingovou agentúrou Who’s Who Legal, a to celkom sedemkrát za posledných osem rokov. Kancelária HAVEL & PARTNERS takisto získala globálne klientske prvenstvo. Vďaka prestížnemu oceneniu Client Choice Awards vyhlasovanému agentúrou International Law Office je klientmi najlepšie hodnotenou firmou v Českej republike. V oblasti fúzií a akvizícií je HAVEL & PARTNERS najlepšou právnickou firmou v Českej republike a na Slovensku vďaka globálnemu oceneniu Corporate INTL (2016).

V Českej republike drží od roku 2009 prvenstvo v počte realizovaných transakcií podľa medzinárodných agentúr Mergermarket, EMIS DealWatch a Thomson Reuters. Na Slovensku získala za fúzie a akvizície ocenenie Právnická firma roka (2015) a šesťkrát po sebe tiež prestížnu globálnu cenu M&A Today Awards (2013–2018).