DaneDaňové priznanieFinančná správa xa Publikované 8. novembra 2022 zobraziť celý profil

Daňovým exekútorom finančnej správy sa podarilo od dlžníka vymôcť sumu takmer 150 000 eur netradičným spôsobom. Vďaka promptnej spolupráci s českými kolegami dlh vymohli vďaka dražbe zaisteného vrtuľníka.

Finančná správa koncom minulého roka informovala o úspešnej česko-slovenskej akcii pod krycím názvom Spevák, v rámci ktorej bola odhalená organizovaná skupina podvodníkov s DPH s medzinárodným presahom.

Milióny, ale aj autá a vrtuľník

Suma zaisteného majetku v rámci trestného konania dosiahla hodnotu takmer 8 miliónov eur, vrátane osobných automobilov a vrtuľníka. Medzinárodná spolupráca s kolegami spoza hraníc aktuálne priniesla ďalšie pozitívne výsledky.

Článok pokračuje pod reklamou

Daňovým exekútorom finančnej správy sa vďaka promptnej spolupráci s českými kolegami podarilo vymôcť od daňového subjektu sumu vo výške 148 442,70 eur. Suma predstavujúca peňažné plnenie z uloženého predbežného opatrenia bola vymožená na základe postihnutia hnuteľného majetku, ktorým bol práve zaistený vrtuľník.

Vrtuľník Česi predali v dražbe

Finančná správa v rámci medzinárodnej spolupráce požiadala o pomoc pri vymáhaní českých kolegov. Tí vrtuľník prevzali od českých vyšetrovateľov a následne ho predali v elektronickej dražbe za sumu 5 453 874 českých korún, po prepočítaní aktuálnym kurzom za 222.861,80 eur. Ide tak o ďalší úspešný prípad finančnej správy, kedy sa opäť ukázalo, že medzinárodné vymáhanie je efektívnym nástrojom daňových exekútorov a prináša nemalé peňažné prostriedky do štátneho rozpočtu.

Zdroj: Finančná správa / úprava redakcia