Expanzia do zahraničiaSlovenskoZahraničie xa Publikované 10. marca 2023 zobraziť celý profil

Predstavitelia vrcholového manažmentu holandských nadnárodných spoločností sa stretli na okrúhlom stole organizovanom Ministerstvom hospodárstva Slovenskej republiky a Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva v Slovenskej republike pri príležitosti návštevy holandského kráľovského páru na Slovensku, aby prediskutovali ďalšiu podporu a rozvoj holandských spoločností na Slovensku.

Všetky spoločnosti zastúpené na okrúhlom stole sa zhodli na tom, že presvedčiť akcionárov z centrály, aby rozšírili operácie a ďalej investovali na Slovensku, by bolo oveľa jednoduchšie, keby sa právne a regulačné prostredie stalo jednoduchším a predvídateľnejším.

Za týmto účelom pán Kiraľvarga, prezident Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ), navrhol porovnať holandské a slovenské pracovné právo s cieľom zdieľať najlepšie postupy a ďalej zjednodušiť slovenský zákonník práce. Pôjde o pokračujúci dialóg medzi holandskou podnikateľskou komunitou, RÚZ a Ministerstvom hospodárstva SR.

Článok pokračuje pod reklamou

Dlhodobou prioritou Ministerstva hospodárstva SR je zlepšovanie podnikateľského prostredia na Slovensku. Ministerstvo hospodárstva ponúka holandským spoločnostiam, aby predložili odporúčania a návrhy regulačných zmien pre nich významných v oblastiach. Pôjde o trvalý dialóg medzi holandskou podnikateľskou komunitou a ministerstvom hospodárstva.

Všetky zúčastnené strany sa zhodli, že prebiehajúce rozhovory boli kolaboratívne a produktívne, s jasným cieľom pokračovať v plodnom partnerstve medzi holandskou podnikateľskou komunitou a Slovenskou republikou.

Zdroj: Ministerstvo hospodárstva SR