ManažmentMarketingPodnikaniePodujatia xa Publikované 6. apríla 2017 zobraziť celý profil

Podnikatelia, spojte sa! je konferencia venovaná ľuďom, pre ktorých je podnikanie životným štýlom. Zahŕňa tak podnikateľov ako aj manažérov, ktorí aplikujú podnikateľský prístup vo svojim firmách. Kľúčovým slovom piateho ročníka bude digitálna doba a transformácia myslenia, ktorá zabezpečí konkurencieschopnosť v 21. storočí.

Podstatnú časť konferencie, ktorú organizuje spoločnosť IPA Slovakia, tvoria tento rok praktické workshopy. Vznikol tak priestor, počas ktorého sa môžu manažéri a podnikatelia zamyslieť, ako aplikovať novinky a digitálne trendy do vlastných biznisov, ako ich transformovať a nestať sa digitálnym dinosaurom.
Žilinská konferencia vznikla v roku 2013 ako pravidelné stretnutie podnikateľov, malých aj veľkých, ktorí pracujú v rôznych oblastiach od hudby, cez spracovateľský priemysel a IT, až po šport a charitu.

Cieľom eventu je prepájať slovenských a českých biznismenov v ženskom aj mužskom rode a vytvárať silné siete inovátorov.

Inšpirácie pre firmy, ktoré chcú kráčať s dobou

Na programe budú 26. a 27. apríla v žilinskom Holiday Inn prednášky ôsmich expertov z oblasti vedy aj praxe.
Prvým spíkrom podujatia bude renomovaný profesora ekonómie Milan Zelený, ktorý predstaví svoj pohľad na globálne zmeny v spoločnosti a ekonomikách.
Ďalej budú pokračovať dvaja slovenskí podnikatelia Ivana BaťkaPeter Krištofovič so svojimi skúsenosťami, ako môže firma expandovať vďaka úprimnej realizácii spoločenskej zodpovednosti s motom „We live to give“ a „baťovskému“ prístupu k zamestnancom.

Moderátorom konferencie a zároveň jedným z prednášajúcich je Ján Košturiak z IPA Slovakia. Prof. Košturiak sa už niekoľko rokov špecializuje na inovácie, biznis modely, aktívne bloguje a prepája podnikateľskú komunitu na Slovensku. V jeho sekcii s názvom „O desiatich zmenách, ktoré sa dotknú všetkých firiem“ otvorí témy ako systémy včasného varovania pri ultrarýchlych zmenách, zákaznícka samoobsluha či hľadanie zmyslu podnikania v 21. storočí.

Samostatný blok bude venovaný digitálu

Poobedie prvého dňa bude skloňovať pojmy ako Industry 4.0, digitálne ekosystémy či cloudové riešenia v podaní štyroch odborníkov z praxe. Svoje vízie a skúsenosti predstaví koncept developer a digitálny marketér Peter Bolebruch, softvérový inovátor Kristián Zastko, expert na cloud Michal Poppe a inovačný špecialista Tomáš Gregor.

Informácie z konferencie sa majú pretaviť do plánov

Cieľom organizátorov je, aby si každý podnikateľ alebo manažér so sebou odniesol vlastný akčný plán zmien. Viac než polovicu trvania konferencie preto vyplnia workshopy. Účastníci budú pracovať v menších skupinách pod vedením skúsených konzultantov zo spoločnosti IPA Slovakia.
Podnikatelia, spojte sa! pripravilo koncept eventu tak, aby sa s informáciami pracovalo interaktívne a priamo na mieste. Nejde teda iba o jednostranné odovzdanie vedomostí a skúseností, ale o vzájomnú debatu, diskusiu a učenie sa.

Zaujímavým nástrojom na vzdelávanie podnikateľov v komunite je aj ďalší projekt od IPA Slovakia s názvom Podnikateľská univerzita. Ide o dvojročné off-site aj on-site dynamické vzdelávanie šité na mieru podnikateľov a top manažérom. Absolventi univerzity predstavia svoje príbehy na záver konferencie.

Podnikatelia, spojte sa! je jednou z mála príležitostí slovenských biznismenov zdieľať informácie s ostatnými podnikateľmi, inšpirovať sa ich príbehmi, novými trendami či inými odvetviami. Vďaka týmto udalostiam vytvorili účastníci od roku 2013 obchodné spojenia a spoločné projekty v hodnote desiatok miliónov eur a profesionálna sieť IPA Slovakia neustále narastá.