DaneDaňové priznanieFinančná správaÚčtovníctvo xa Publikované 1. januára 2021 zobraziť celý profil

Finančná správa zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní. Ako TASR informovala hovorkyňa Finančnej správy Martina Rybanská, od piatka sú pre klientov dostupné formuláre pre daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb typu A aj B či daňové priznanie k dani z pridanej hodnoty. 

Elektronické formuláre budú postupne pribúdať

Podľa hovorkyne v ďalších dňoch pribudnú na portáli Finančnej správy elektronické formuláre aj pre ďalšie dane a oznámenia. „Finančná správa vyšla v ústrety svojim klientom a zverejnila prvé elektronické formuláre daňových priznaní. Na portáli Finančnej správy či v aplikácii eDane klienti nájdu tlačivá a elektronické formuláre pre daň z príjmov fyzických osôb typu A aj B, ale aj pre daň z pridanej hodnoty,“ povedala Rybanská s tým, že chcú prispieť ku komfortu a spokojnosti svojich klientov.

Článok pokračuje pod reklamou

K elektronickým formulárom sa čoskoro dostanú aj právnické osoby

Aktuálne sa testujú elektronické formuláre pre daň z príjmov právnických osôb. „Štruktúrované elektronické formuláre si vzhľadom na úpravy legislatívy vyžadujú dôkladné zapracovanie a otestovanie legislatívnych zmien, a to aj vzhľadom na dosah zmien na zapracované riadkové vecné a logické kontroly v elektronických tlačivách,“ uzavrela.

zdroj: TASR / úprava: redakcia