E-commerceE-shopyMarketingPodnikaniePodujatia xa Publikované 24. septembra 2019 zobraziť celý profil

Central European Startup Awards (CESAwards) je regionálna súťaž a zároveň séria eventov, ktorá sa každoročne koná v 10 krajinách v rámci  centrálnej a východnej Európy. Slovensko samozrejme nie je výnimkou. Zmyslom súťaže je poukázať na úspechy jednotlivých startupov a vytvoriť priestor pre networking medzi jednotlivými členmi startup ekosystému na Slovensku, či medzi krajinami CEE regiónu. Do súťaže sa nezapájajú len rozličné startupy, ale tiež investori, coworkingové centrá alebo inkubátory. Pozrite sa s nami, kto z finalistov si tento rok odniesol z finálneho večera víťaznú cenu.

Národná časť startupovej súťaže CESAwards Slovakia, do ktorej sa zapojilo rekordných 147 súťažiacich sa pre rok 2019 začala už v máji

Zabojovať o výhru mohli súťažiaci v 15 kategóriách, od všeobecnejších ako napríklad Startup of the Year, Best Founder, Best Female Role Model, až po viac špecifické, ako napríklad najlepší IoT startup, Blockchain startup alebo Fintech startup. Samostatné kategórie si organizátori prichystali aj pre coworkingové priestory, akceleračné programy i investorov.

Country partneri pre CESAwards Slovensko Patrik Ruman a Kristína Fischerová dodávajú:Tento ročník bol najúspešnejším od vzniku súťaže na Slovensku. V roku 2019 sme dosiahli medziročný rast viac ako 300% v počte prihlášok. Do súťaže sa prihlásilo viac ako 147 projektov a lídrov tvoriacich slovenských startup ekosystém. Boli sme veľmi prekvapení, že tento rok patrili medzi najsilnešie kategórie práve Best Social Impact Startup, Startup of the Year a Best Newcomer. Vďaka týmto výsledkom sa Slovensko stalo lídrom v počte prihlásených súťažiacich v rámci CEE regiónu a pevne veríme, že naši startup zástupcovia uspejú aj na regionálnom kole v rumunskej Bukurešti.“

Kristína Fischerová

Vyvrcholenie súťaže sa konalo 19. septembra 2019 v moderných priestoroch Campus Cowork v Bratislave. Okrem vyhlásenia cien bol tento slávnostný večer doplnený o prednášky úspešných podnikateľov z firiem Accace, Sli.do a Sensoneo ako aj o networking. Tých najlepších z najlepších vyberala verejnosť a odborná porota v zložení – Peter Pašek – Managing Director Accace, Michal Pastier – Creative Director Exponea / Founder Zaraguza , Ján Cifra – CEO WebSupportPetra Dzurovčinová – Chief innovation officer, Bratislava – hlavné mesto SR, Daniel Harcek – CTO Avast Viktor Mikulášek – CEO Launcher.

Víťazi CESAwards Slovensko

 1. Startup roka – Photoneo – photoneo.com
 2. Best Newcomer – TrainShot – trainshot.com
 3. Best Blockchain Startup – Bethereum – bethereum.com
 4. Best HealthTech Startup – Glycanostics – glycanostics.com
 5. Best AI / Machine Learning Startup – Nettle – nettle.ai
 6. Best Fintech Startup – Finax – finax.sk
 7. Best IoT Startup – RVmagnetics – rvmagnetics.com
 8. Best Social Impact Startup – Glycanostics – glycanostics.com
 9. Female Role Model of the Year – Lenka Hlinková – Women in Tech Evangelist | Tech Business Analyst | Lean In National Leader | Published Author – https://www.linkedin.com/in/lenka-hlinkova/
 10. Best Coworking Space – Campus Cowork – campus-cowork.com
 11. Founder of the Year – Bohumil Pokštefl zo startupu Kontentino
 12. Investor of the Year – IPM Group – ipmllp.com
 13. Best Accelerator or Incubator – Perry Talents – perrymedia.sk
 14. Best Software Development Partner – Ambitas – ambitas.org
 15. Best Smart City Solution – ParkTop – parktop.com

Všetci víťazi slovenského kola, okrem získania zaujímavých cien od partnerov podujatia, automaticky postúpili do regionálneho finále v Rumunsku, v ktorom sa v novembri medzi sebou pobijú víťazi zo všetkých 10 krajín CEE. Všetkým im držíme palce a veríme, že sa minimálne jednému startupu či osobnosti podarí zopakovať minuloročný úspech MultiplexDX.

Viac informácií o súťaži nájdete na Facebook stránke CESAwards Slovakia. Organizátorom CESAwards Slovakia je IT outsourcingová firma Techband. Hlavným partnerom podujatia je Accace.