EkonomikaFinancie xa Publikované 19. februára 2021 zobraziť celý profil

Ministerstvo hospodárstva (MH) SR vlani podporilo cez takzvané inovačné vouchre 30 inovačných projektov celkovou sumou 300.000 eur. Projekty vznikli v spolupráci malých a stredných podnikov a vedecko-výskumných pracovísk.

Tento spôsob podpory v tomto roku nebude pokračovať priamo na Ministerstve hospodárstva SR, jeho vykonávateľom bude Slovenska inovačná a energetická agentúra (SIEA), uviedol v piatok rezort hospodárstva.

Cieľom je rozšírenie okruhu podporovaných oblastí a navýšenie podpory. Znížiť by sa mala aj administratívna náročnosť pri podávaní žiadostí tak, aby bol celý proces čo najviac efektívny a rýchly,“ uviedla hovorkyňa MH Katarína Matejková.

MH zdôraznilo, že inovácie sú pre firmy skrytým potenciálom, ako byť viac konkurencieschopný, ekologický, vytvárať vlastné know-how, nový alebo zdokonalený výrobok, službu, či inovovať procesy. „Inovačné vouchre sú jednoduchý nástroj, ktorý podporuje a vytvára priestor aj na transformáciu verejných vedecko-výskumných inštitúcií a napomáhajú univerzitám v rozvíjaní partnerstiev s podnikateľmi,“ dodal rezort.

Minulý rok získali podporu projekty v oblasti potravinárstva, biochémie, elektrotechniky, elektroniky, informačných a komunikačných technológií, strojárstva, automatizácie, stavebníctva, inovatívnych technológií, energetike a ekológii. Každý z podporených projektov dostal 10 000 eur.

zdroj: TASR / úprava: redakcia