EkonomikaPodnikanieTrendy a inovácieZaujímavosti
Publikované 16. marca 2021 zobraziť celý profil

Slovenská IT spoločnosť Aliter Technologies, ktorá sa venuje oblasti bezpečnostných, informačných a komunikačných technológií, bola úspešná v megatendri pre Severoatlantickú alianciu (NATO).

Uzavrela kontrakt na dodávku systémov pre podporu a prevádzku infraštruktúry NATO Communications and Information Agency (NCIA) v hodnote 30 miliónov eur. Informovala o tom spoločnosť.

Súčasťou kontraktu s NATO sú podľa IT firmy aj dodávky služieb a integrovaná logistická podpora

S týmto zákazníkom sme v posledných rokoch podpísali už viacero multimiliónových kontraktov, no ani jeden z nich nebol takýto veľký,“ okomentoval výkonný riaditeľ IT firmy Peter Dostál.

Podpis kontraktu považuje IT spoločnosť za ďalšiu spoluprácu s NATO po tom, ako sa do prevádzky dostal systém pozemného dozoru, ktorého súčasťou bola aj slovenská firma.

Aliter Technologies je technologická spoločnosť, ktorá vyvíja IT a komunikačné systémy pre silové rezorty, nadnárodných dodávateľov vojenskej a leteckej techniky a medzinárodné organizácie. Je dodávateľom NATO a iných medzinárodných organizácií, rezortov obrany a vnútra členských krajín a veľkých nadnárodných spoločností v oblasti obranného a bezpečnostného priemyslu.

Video o firme Aliter Technologies:

zdroj: TASR / úprava: redakcia