EkonomikaKoronavírus COVID-19Právo a legislatíva
Publikované 3. marca 2021 zobraziť celý profil

Reštaurácie, obchody či iné prevádzky, ktoré majú pre vládne nariadenia obmedzené podnikanie, no nemôžu z akýchkoľvek dôvodov čerpať podporu zo štátom nastavených schém, si budú musieť na odškodnenie zatiaľ počkať.

Univerzálny zákon o odškodnení síce minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) v stredu predložil na rokovaní vlády, no do programu sa nedostal, informoval o tom minister. 

Univerzálny zákon o odškodnení

Sulík po rokovaní uviedol, že vláda svojimi nariadeniami ženie stovky až tisícky firiem do krachu. „Ja som dnes tretíkrát predložil na vládu univerzálny zákon o odškodnení, aby sme mohli odškodniť aj tých, na ktorých nesedeli doteraz nejaké schémy. Žiaľ, tento zákon vedúci úradu vlády, pán Jakab ani len nepredložil na rokovanie,“ povedal Sulík. 

O zámere predložiť takýto zákon opakovane na rokovanie vlády hovoril Sulík už začiatkom februára na Hodine otázok v Národnej rade SR. Medzitým mal túto normu posúdiť minister financií Eduard Heger (OĽANO). „Urobili sme to, čo bolo v našich silách, aby sme mohli odškodňovať. Opäť raz, dnes tretíkrát, to neprešlo vládou,“ dodal Sulík.

zdroj: TASR / úprava: redakcia

Prihlásiť sa na odber

Prosím počkajte...

Ďakujeme za prihlásenie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *