PodnikaniePodujatia xa Publikované 5. apríla 2017 zobraziť celý profil

Každý podnikateľ sa aspoň raz za čas pohrá s myšlienkou – obchodovania so zahraničím. Kde, ale nájsť správne informácie? Ľudí, ktorí majú osobnú skúsenosť a vyznajú sa v problematike, v zákonoch, majú kontakty?

Stretnutie podnikateľov 12. apríla v Bratislave sa bude niesť v duchu – ako obchodovať so zahraničím a aké sú podmienky.
Prvým prednášajúcim je Martin Wurelly, ktorý má bohaté skúsenosti v kamiónovej preprave. Má prehľad o zákonoch a daniach v okolitých krajinách, pozná trh, sezónnosť na produkty, vyťaženosť kamiónov, odporučiť vie aj leteckú a lodnú prepravu. Kto uvažuje o obchodovaní so zahraničím – Martin je ten správny človek na rozhovor a navrhnutie riešení pri logistike tovaru kam koľvek do sveta.

Kto je Martin Wurelly: Bol profesionálnym vojakom, teraz ako vojak v zálohe rozbehol viacero činnosti, v ktorých naďalej spolupracuje aj so zložkami ozbrojených síl Slovenskej republiky. Hlavnou podnikateľskou činnosťou je medzinárodná nákladná preprava. Zabezpečoval pre mierové misie OSN pohyb vojenského a humanitárneho tovaru. Martin, ako súdny prekladateľ zastupoval firmy aj zahraničí v prípadných problémoch, pomáha otvárať a rušiť sro, v prípade firemnej krízy hľadať riešenia pre spoločnosti, tak aby sa nenarušila stabilita fungovania spoločnosti a minimalizovali sa jej straty. Osobne mal spoločnosť – ltd v UK, kde podnikal v kontajnerovej preprave tovaru. V UK Cambridge bol v pozícií riadenia v jednej z najväčších prepravných spoločnosti na prepravu potravín, kde za jeden rok im ušetril takmer milión libier, keď správne konsolidoval pohyb tovaru po krajine. Za túto úsporu dostal od firmy odmenu vo forme nového ťahača. Martin sa orientuje hlavne na kamiónovú, leteckú a námornú prepravu, súdne prekladateľstvo, predaj zbraní a streliva. Okrem iného robí aj prednášky pre deti a mládež, vlastní vojenský bunker v Bratislave, ktorý slúži na výchovno-vzdelávacie branné cvičenia pre školy a tiež na organizovanie „školy v prírode“.

Druhým prednášajúcim je Eva Šandalová, majiteľka spoločnosti Frantexim, s.r.o. a expert na export/import a legislatívu Ruska. Vyše 25 rokov venuje zahraničnému obchodu a to hlavne smerom na východ, čiže medzi Ruskom, krajinami SNŠ a Slovenskom, ale aj ďalšími krajinami EU. Export/import medzi Ruskom a EU je stále ( aj napriek sankciám) zaujímavá téma. Ako dokazuje všeobecná tendencia ( podľa colných štatistík RF), obrat tovaru a služieb sa predsa len zvyšuje, aj keď ešte zďaleka nedosahuje obraty spred 4-5 rokov. A aj to je potenciál pre tých, ktorí majú čo ponúknuť na export), resp. majú záujem niečo dovážať (import). Evina spoločnosť Frantexim, s.r.o. má už dlhé roky zaregistrovanú pobočku v Moskve pri Obchodnej komore RF, čo dáva jedinečnú možnosť pravidelne zúčastňovať sa na stretnutiach a prezentáciách na úrovni gubernátorov oblastí ( čítaj naše VUC), a iných štátnych organizácií, a byť takým spôsobom priamo pri „zdroji“ informácií.

Eva Vám poradí s presadením sa na tomto veľkom trhu, s certifikáciou výrobkov, založením pobočky resp.firmy v Rusku, či s organizovaním výstav a prezentácií, logistikou, ale aj pri tlmočení, prekladoch a sprevádzaní partnerov po Rusku.
Ako sama hovorí – Rusko je najväčšia krajina sveta čo sa týka rozlohy a taktiež s veľmi veľkými možnosťami. Pri expanzii na tento trh odporúča dať na slovo odborníka, a zvážiť vopred všetky riziká. Rusko má vysoký potenciál a ten,  kto má rad výzvy a potenciál, mal by určite využiť presadenie sa aj na tomto trhu.

Okrem export/importu začiatkom tohot roku začala ponúkať služby aj v cestovnom ruchu. Jej nové „ dieťa“ –  Cestovná kancelária s príznačným názvom ma3oska.sk, ktorá sa špecializuje výlučne na Rusko. Organizujú jedinečnú zájazdy do Moskvy, Petrohradu, ale aj na Bajkal, či do iných zákutí veľkého Ruska. Ako do Ruska cestovať, ako vybaviť víza, čo sa oplatí uvidieť a na čo si dať pozor, aj toto bude téma na záver jej prezentácie.
Témy, o ktorých bude Eva hovoriť:

  • Obchodovanie s Ruskom, základné legislatívne  informácie,
  • Euroázijský colný priestor – čo to vlastne je?,
  • V čom môže byť pre nás Rusko zaujímavé, čo nám ponúka a čo môžeme ponúknuť my?,
  • Ako sa etablovať na tomto trhu a ako zabezpečiť svoj biznis,
  • Ruská mentalita, spôsoby vedenia biznisu,
  • Investície do ruskej ekonomiky,
  • Turistika v Rusku 

Program:

18:15 hod. – príchod účastníkov stretnutia
18:30 hod. – krátke predstavenie účastníkov – meno + oblasť podnikania
19:00 hod – Martin Wurelly – Logistika a jej pravidlá
19:50 hod. – Eva Šandalová – obchodovanie s Ruskom
20:40 hod. – ukončenie oficiálnej časti – priestor na voľný networking medzi účastníkmi a výmena vizitiek/kontaktov.
22:00 hod. – záver.

Informácie o stretnutí 

Začíname 12. apríla  (v stredu) o 18:30 hod. v Monsters Cafe and Bar ( adresa: Rusovská cesta 50-56 / Petržalka, Bratislava, web: http://monsterscafe.sk/ ) – v prípade otázok nás kontaktujte na 0949 816 505 alebo mailom info@biznisklub.sk
Stretnutie podnikateľov je organizované za spolupráci s FB skupinou – Učíme sa podnikať.
Vstup na stretnutie je 10€ – platí sa na mieste.
Prineste si so sebou skvelú náladu a chuť rozprávať. Tešíme sa na Vás.
Stretnutie podnikateľov nie je určené pre ľudí, ktorých podnikanie je postavené na registráciách do systémov, ľudí prezentujúcich MLM alebo poistné, či finančné služby!
Event nájdete aj na Facebooku, pridajte sa -> https://www.facebook.com/events/1871679146387239/