Dodávatelia e-shopových systémovExpanzia do zahraničiaInvestovanieTechnológie a inovácieZahraničie xa Publikované 27. januára 2022 zobraziť celý profil

Jeden z popredných hráčov trhu tak bude pôsobiť už v troch krajinách Európy. Cieliť bude na malých a začínajúcich podnikateľov, ktorým chce okrem hostingu ponúkať pomoc a ďalšie služby, vďaka ktorým môžu úspešne rásť v digitálnom svete.

Vstup na srbský trh

Webglobe, slovenská spoločnosť, ktorá poskytuje služby webhostingu a registrácie domén, vstupuje na srbský trh. Do svojho portfólia zaraďuje 3 tamojšie webhostingové spoločnosti NiNet, Eutelnet a Panet. „Ich kúpou sme začali našu expanziu na Balkán, ktorý má do budúcnosti veľký potenciál. Ide o trh, ktorý je veľmi špecifický a jeho postupnú konsolidáciu vnímame ako strategickú. Všetky tri spoločnosti výborne zapadajú do nášho portfólia a na spoluprácu sa veľmi tešíme,“ uvádza Igor Strečko, spolumajiteľ a CEO Webglobe. Ako ďalej dodáva, týmto vzniká v našom regióne silný technologický hráč. To predstavuje ďalší krok k naplneniu cieľa vybudovať popredného poskytovateľa webhostingu v strednej a východnej Európe. Webglobe si ho stanovila so svojím investorom – slovenskou private equity spoločnosťou Sandberg Capital.

Webglobe zároveň plánuje pokračovať v konsolidácii českého trhu, na ktorý vstúpila v roku 2019 a kde má v pláne kupovať ďalšie spoločnosti. „Na český trh sme vstupovali ako neznáma spoločnosť. Doposiaľ sme na ňom preinvestovali 8 miliónov EUR a kúpili 7 českých spoločností. V konsolidácii tu chceme pokračovať aj naďalej, spresnil plány Igor Strečko, ktorý svoju spoločnosť na Slovensku založil pred 23 rokmi.

3 krajiny a 16 značiek

Aktuálne, po expanzii do Srbska, patrí pod Webglobe 16 značiek na troch rôznych trhoch, ktoré sa zlúčia pod jednu silnú technologickú spoločnosť – Webglobe. Jednotlivé značky, ktoré skupina zaradila v posledných rokoch do svojho portfólia, budú postupne zanikať a budú naplno integrované pod značku Webglobe. Na stredo- a východoeurópskom trhu hostingu webových domén tak vyrastie silný hráč, ktorého kumulované tržby za minulý rok presahujú výšku 8,3 milióna EUR. 

Článok pokračuje pod reklamou

Webglobe aktuálne spravuje 300-tisíc domén pre 100-tisíc zákazníkov na 3 rôznych trhoch. Na Slovensku mu patrí pozícia 2. najsilnejšej webhostingovej spoločnosti, v Českej republike sa radí na 3. priečku a na srbskom trhu si Webglobe svoju pozíciu začína budovať. „Spojením síl s ďalšími firmami a hlavne s materskou firmou Webglobe vieme posunúť úroveň našich služieb o míľový krok ďalej. Malá firma má limitované možnosti rozvoja, po spojení však budeme vedieť priniesť klientom omnoho viac produktov, za ktorými bude stáť väčší a silnejší tím. Všetci sa na tieto benefity veľmi tešíme,“ dodal Dušan Pančevac, majiteľ firmy Panet, ktorý po akvizícii posilní tím Webglobe. 

Nová generácia hostingových služieb

V snahe akcelerovať rast pribral Igor Strečko k sebe v roku 2019 investora, slovenskú private equity spoločnosť Sandberg Capital. Tá v spoločnosti získala majoritný podiel, pričom ich spoločným cieľom je vybudovať popredného hráča v regióne strednej a východnej Európy, ktorý bude poskytovať novú generáciu hostingových služieb s využitím súčasných cloudových technológií. 

„Klientom chceme ponúkať najmodernejšie manažované služby. Budúcnosť zároveň nevidíme len v poskytovaní hostingu, ale aj v tom, ako vieme klientom uľahčiť vstup do digitálneho sveta a pomôcť im, aby ich podnikanie rástlo a bolo úspešné. Na Balkáne vidíme široký priestor na rozširovanie a skvalitňovanie služieb,“ zhodnotil Jakub Krajčovič, investičný manažér private equity spoločnosti Sandberg Capital. Strany sa dohodli, že hodnota ani detaily transakcie nebudú zverejnené. 

Zdroj: Webglobe, Sandberg Capital / úprava redakcia

Ak potrebujete v podnikaní pomôcť, kontaktujte odborníkov

O WEBGLOBE A SANDBERG CAPITAL

Cieľom spoločnosti Webglobe, ktorá sa zaoberá poskytovaním webu, e-mailov a cloudovými službami, je uľahčiť podnikateľom vstup do digitálneho prostredia a poskytnúť im podporu pri jeho rozvoji. Sandberg Capital je slovenská správcovská spoločnosť, ktorá vznikla v roku 2014. Zameriava sa na investovanie do menších a stredne veľkých spoločností na Slovensku a v regióne CEE.