EkonomikaFinancie
Publikované 11. januára 2021 zobraziť celý profil

Posledné týždne sme svedkami najvyššej hodnoty kryptomeny Bitcoin od jej vzniku, teda od roku 2009. Bitcoin prekročil hranicu 30 000 €, čo rozpútalo novú vlnu záujmu o toto digitálne aktívum. Slováci počas tohto rastu investovali viac ako 3 500 000 €.

Na základe štatistík spoločnosti Fumbi za posledný štvrťrok vzrástol celkový záujem o kryptomeny o viac ako 86 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom. Podnikatelskecentrum.sk o tom informuje spoločnosť Fumbi.

Bitcoin si získava dôveru Slovákov

„Za posledné tri mesiace investovali Slováci do kryptomien viac ako 3 500 000 €. Čo pripisujeme nielen nárastu ceny Bitcoinu nad 30 000 €, ale aj silnej medializácii. Slováci teraz považujú za atraktívne investovať do kryptomien, sami sme zvedaví, či bude mať tento trend rastúcu tendenciu, keďže len za prvý januárový týždeň klienti zainvestovali prostredníctvom Fumbi viac ako 1 000 000 €,”  hovorí Juraj Forgács, CEO a zakladateľ spoločnosti Fumbi

Aj keď v súvislosti s investovaním do kryptomien sa veľmi často skloňuje slovíčko volatilita, dnes zažívame realitu, a síce, kto sa v minulosti rozhodol časť voľných prostriedkov vložiť do kryptomien, je určite za tento malý risk vďačný,”  dodáva Forgács.

Článok pokračuje pod reklamou

Jedným zo spúšťačov rastu ceny Bitcoinu je záujem medzi inštitucionálnymi investormi

Aktuálnym trendom spoločností je nákup Bitcoinu ako druh hotovostnej rezervy. Grayscale, MicroStrategy alebo MassMutual nakúpili Bitcoiny v hodnote stoviek miliónov dolárov. 

Ďalšou z príčin môže byť aj stále pretrvávajúca pandemická situácia, ktorá donútila drobných investorov, čiže “bežných” ľudí zamyslieť sa nad svojou finančnou budúcnosťou

Vďaka aktuálnym udalostiam sa stal Bitcoin jedným z TOP 10 najhodnotnejších aktív na svete. Dostal sa na deviate miesto za spoločnosti, ako sú napríklad Facebook, Microsoft, Amazon alebo Apple. 


O spoločnosti Fumbi

Spoločnosť Fumbi vznikla pred dvoma rokmi ako odpoveď na čoraz väčší a ťažšie prehľadný trh s kryptomenami. Ako prvý na Slovensku, ale aj v Česku a Poľsku, prinášajú investičné riešenie pre širokú verejnosť – čiže pre všetkých, ktorí uvažujú nad investovaním do kryptomien. S viac ako 30 000 používateľmi sa radia medzi lídra na slovenskom trhu. 

Kryptomeny vo Fumbi sú inštitucionálne zabezpečené cez platformu Ledger Vault a pravidelne auditované cez spoločnosť SGS Slovensko. Investori sú stále priamymi vlastníkmi svojho portfólia, čo je pre nich bezpečnejšie ako investícia cez zahraničný podielový fond.

Prihlásiť sa na odber

Prosím počkajte...

Ďakujeme za prihlásenie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *