Finančná správaPodnikanieZaujímavosti
Publikované 2. decembra 2020 zobraziť celý profil

Úrad pre reguláciu hazardných hier (ÚRHH) odhalil v utorok 1. decembra v nelegálnej herni v Šali desať kvízomatov. Pri zásahu sa našli prístroje s pozmeneným typom nelegálnych herných softvérov. Úrad ich na slovenskom trhu zistil prvýkrát.

Na prevádzkovanie hazardných hier je potrebná licencia

Ako uviedla Valéria Pernišová z oddelenia komunikácie, vnútornej kontroly a sťažností ÚRHH, ide o technické zariadenia s názvom Futura Deluxe a Futura Logic Show. „Tie, podobne ako iné typy kvízomatov, javia jednoznačné znaky hazardných hier. Aj preto je na ich prevádzkovanie potrebná licencia, ktorú však úrad neudelil ani nevydal. Ide tak o ďalší typ nelegálneho hracieho zariadenia, ktoré sa objavilo na slovenskom trhu,“ vysvetlila Pernišová.

Podnik v Šali v minulosti fungoval ako oficiálna herňa, po skončení platnosti licencie začal prevádzkovať takzvané kvízomaty. Úrad herňu sledoval aj v súvislosti s tým, že ide o majiteľa, ktorý prevádzkuje nelegálny hazard aj v iných mestách a voči ktorému už úrad viackrát zakročil, naposledy v meste Galanta.

Akcia v Šali je ukážkou toho, že niektorých prevádzkovateľov neodradí ani skutočnosť, že im z herní v iných mestách odstránime nelicencované prístroje. Nelegálny hazard prevádzkujú ďalej bez obavy, že im úrad o pár týždňov prístroje zabaví aj v ďalších prevádzkach,“ povedal generálny riaditeľ úradu Peter Andrišin.

Na akcii v Šali spolupracoval Úrad pre reguláciu hazardných hier s Finančnou správou SR

Zásah odhalil pomerne vysoký počet nelegálnych zariadení v jednej prevádzke. V minulosti sa obdobný počet kvízomatov podarilo zachytiť pri akciách v Ružomberku a vo Vrábľoch. Vnímame, že nelegálny hazard si hľadá svoje nové možnosti. Našou úlohou je však nepoľaviť a zabrániť prevádzkovaniu nelicencovaných hazardných hier v akejkoľvek podobe,“ doplnil Andrišin. 

Video k článku:

zdroj: TASR / úprava: redakcia

Prihlásiť sa na odber

Prosím počkajte...

Ďakujeme za prihlásenie!

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *