EkonomikaKoronavírus COVID-19SlovenskoTrendy a inovácie xa Publikované 19. marca 2020 zobraziť celý profil

Po Bratislave spustila prepravná aplikácia Bolt rozvoz potravinových balíčkov aj v Košiciach. Užívatelia aplikácie v tomto meste si môžu objednať balíček potravín od 19.3.2020 od 10:00.  Spoločnosť rozšírila službu aby dokázala zasiahnuť stále viac ľudí a dokázala im v tejto neľahkej dobe pomôcť. Službu je plánované rozšíriť aj do iných miest, kde Bolt fungoval, poprípade pomáhať s donáškou liekov alebo ďalšieho potrebného tovaru.

Kategória „Balíček potravín“, umožní ľuďom objednať si základné potraviny jednoduchým kliknutím v aplikácii, s doručením na adresu do niekoľkých minút. Doručenie je zahrnuté v cene balíčka. Cena za objednaný balíček sa bude pohybovať v rozmedzí od 12 do 15 eur. V balíčku si ľudia objednajú základné trvanlivé balené alebo konzervované potraviny (chlieb, cestoviny, nakladanú zeleninu, tuniak, mlieko, instantné polievky, čaj alebo džús a ďalšie).

Pri spustení služby je pre vodičov pripravených niekoľko stoviek balíčkov, ktorých počty sa v prípade záujmu ľudí budú bezodkladne zvyšovať.

“Sme radi, že sme dokázali rozšíriť túto službu aj do ďalšieho mesta tak, ako sme mali v pláne. Našou prioritou vždy bola spokojnosť čo najväčšieho počtu zákazníkov, a nie je tomu inak ani počas tejto neštandardnej situácie. Nariadenie o zákaze prepravy osôb je pre nás príležitosť, ako pomáhať ľuďom v iných oblastiach,” dodáva Roman Sysel, regionálny manažér Boltu pre strednú Európu.