EkonomikaInvestovaniePodnikanieZahraničie xa Publikované 25. februára 2020 zobraziť celý profil
  • Revolut v investičnom kole D získal 500 miliónov amerických dolárov.  Hodnota spoločnosti tým vzrástla na 5,5 miliardy dolárov, čím sa z Revolutu stala jedna z najhodnotnejších fintechových spoločností na svete
  •  Investičné kolo viedol americký investor TCV. Do investície sa zapojilo aj niekoľko ďalších existujúcich investorov
  •  Revolut plánuje investíciu využiť k ďalšiemu rozvoju produktov na už existujúcich trhoch, k rozšíreniu bankových služieb v Európe. Financie budú tiež použité k zvyšovaniu počtu každodenných používateľov.
  • Finančná platforma Revolut, ktorej služby používa po celem svete viac ako 10 miliónov zákazníkov, dnes oznámila investíciu vo výške 500 miliónov dolárov v rámci investičného kola D.  Revolut doposiaľ na investíciách vybral celkom 836 miliónov dolárov.

V čele nového investičného kola stojí fond TCV

Do investícií sa zapojili aj ďalší doterajší investori. Investícia posunula valuáciu spoločnosti na úroveň 5,5 miliardy amerických dolárov. Revolut sa tak stal jednou z najhodnotnejších fintechových spoločností sveta.

Nová investícia bola dohodnutá v dobe, kedy dopyt po službách Revolutu narastá a kedy má firma za sebou finančne úspešný rok. V roku 2019 Revolut zvýšil počet zákazníkov o 169 %, a počet denných užívateľov narástol o 380 %. Obrat v roku 2018 narástol o 354 %.

Investícia bude využitá na zdokonalenie zákazníckych skúseností a posilnenie pozície Revolutu na trhoch, kde Revolut v súčasnosti pôsobí, a to ako medzi koncovými užívateľmi, tak aj firemnými zákazníkmi. Revolut for Business sa zameria tiež na rozvoj produktov, aby bolo pre užívateľov atraktívne používať ho na každodennej báze. V budúcnosti sa firma plánuje zamerať tiež na oblasť pôžičiek pre firmy aj fyzické osoby, ďalej na rozširovanie sporiacich účtov s vysokými úrokmi za hranicami Veľkej Británie, a tiež na ďalšie zdokonaľovanie zákazníckych skúseností a rozširovanie bankových služieb v Európe.

Revolut sa bude naďalej zameriavať na ďalší rozvoj svojich úspešných kariet Premium a Metal, ktorých vydal v porovnaní s rokom 2018 o 154 % viac. S používaním kariet Premium a Metal sú spojené rôzne benefity ako napríklad neobmedzené zmeny cudzích mien, prístup do letiskových salónikov, bezplatné obchodovanie s akciami a cestovné poistenie.

Revolut aktuálne ponúka štyri rôzne verzie účtov, ktoré sú rozdelené podľa viacerých kritériií a dostupnosti jednotlivých funkcii. Každý z účtov je zložený z iných dostupných funkcií a pre každý z nich platia iné limity v platbách a prevodoch.

Revolut bude naďalej investovať aj do náborových aktivít

Firma v súčasnosti zamestnáva cez 2 000 ľudí a minulý rok prijala na seniorné pozície radu nových odborníkov. Medzi nimi bol napríklad Martin Gilbert, bývalý Co-Chief Executive ze Standard Life Aberdeen, ktorý nastúpil na pozíciu Chairman of the Board. Z Deloitte prišla Caroline Britton, ktorá sa spolu s Brucom Wallacom, bývalým CEO Silicon Valley Bank, stala Non-Executive Director.

Nik Storonsky, zakladateľ a CEO Revolutu k novej investícii povedal: „Našim cieľom je postaviť globálnu finančnú platformu – jednotnú aplikáciu, v ktorej naši zákazníci môžu spravovať svoje financie. Táto investícia dokazuje vieru investorov v tento model. Našim cieľom do budúcnosti je rozšíriť naše bankové služby v Európe, navýšiť počet ľudí, ktorí účet od Revolutu každodenne používajú a mieriť k ziskovosti. TCV má dlhoročné skúsenosti s podporou firiem, ktoré po celom svete menia odbory, v ktorých pôsobia. Sme radi, že sa partnerom pre ďalší rozvoj našej platformy stali práve oni.

John Doran, generálny partner v TCV k investícii dodal: „Sme radi, že sme mohli spojiť sily s celým tímom Revolut a ľuďmi ako Nik a Vlad. Revolut používa najmodernejšie technológie a neustále sa snaží, aby skúsenosť zákazníkov s jeho službami bola na podstatne lepšej úrovni ako v klasických bankách. Tešíme sa, že podporíme tím na ich ceste, na ktorej konci bude Revolut jedna z najväčších  finančných služieb na svete.“


O Revolute

Poslaním Revolutu je zmeniť to, akým spôsobom fungujú peniaze. Je to nová a inovatívna finančná platforma, ktorá ľuďom umožňuje mať pod kontrolou to, ako míňajú, investujú a posielajú svoje peniaze bez toho, aby za to museli platiť vysoké poplatky ako v bankách.

Spoločnosť bola založená v roku 2015 vo Veľkej Británii. Revolut do platformy pridáva nové funkcionality, medzi ktoré patria napríklad možnosť obchodovať s akciami bez poplatkov,  možnosť používať kryptomeny alebo účty pre podnikateľov.

Sídlo má v Londýne a zamestnáva 2 000 ľudí, ktorí pracujú na 23 miestach. Revolut je v súčasnosti jednou z najväčších komunít na svete v oblasti fintech. Po celom svete má viac než 10 miliónov zákazníkov. Od svojho vzniku Revolut spracoval viac než miliardu transakcií v hodnote viac než 130 miliárd amerických dolárov.

 O TCV

Spoločnosť TCV bola založená v roku 1995. Zaisťuje financovanie pre rýchlo rastúce technologické firmy. Od svojho vzniku investovala viac než 13 miliárd amerických dolárov do popredných technologických firiem. 1,5 miliardy dolárov vložila do spoločnosti z odboru fintech.

TCV investovala do firiem ako Airbnb, AxiomSL, Dollar Shave Club, Exact Target, Expedia, Facebook, LinkedIn, Netflix alebo Spotify. V Európe TCV investovala 2 miliardy dolárov spoločnosti ako Believe Digital, Brillen.de alebo FlixMobility.

Viac informácií o TCV vrátane zoznamu všetkých firiem, do ktorých investovala, nájdete na https://www.tcv.com/