PodnikaniePodujatia xa Publikované 7. októbra 2016 zobraziť celý profil

Do súťaže pre začínajúce podnikateľky, ktorú vyhlásila Nadácia Slovenskej sporiteľne, sa prihlásilo spolu 43 žien. Tie sa budú postupne stretávať a vzdelávať s odborníkmi zo Slovenska, z Čiech a z Veľkej Británie. Účastníčky, ktoré vyplnili prihlášku a zaslali ju do konca septembra, si tak mohli vybrať spomedzi 9 podnikateľských raňajok, kde sa dozvedia hodnotné informácie a know-how z oblasti podnikania.

Prvé biznis raňajky odštartovala Katarína Zacharová

Katarína je autorka, trénerka, rečníčka a koučka. Od roku 2009 vedie organizáciu RealWoman, ktorá vytvára vzdelávaciu a transformačnú platformu pre ženy, aby žili svoje poslanie, boli vnútorne slobodné, naplnené a spokojné, aby mohli naplno používať svoj potenciál a talenty, a tým mali pozitívny vplyv na svet okolo nich.

Katarína si pripravila veľmi zaujímavú prednášku na tému Ako aktivovať svoj potenciál a talenty a naštartovať ním svoje podnikanie. Venovala sa v nej najmä týmto 10 bodom, ktoré môžu začínajúcim podnikateľkám  pomôcť pri rozbehu ich podnikania a zároveň  byť inšpiráciou aj v každodennom živote:

  1. Ak chcete aktivovať svoje talenty a potenciál, musíte vykročiť z komfortu
  2. Používajte naplno svoju intuíciu a dôverujte si
  3. Riziko, neistota a strach sú súčasťou podnikateľskej cesty a cesty za vašimi snami
  4. Najväčšou limitáciou v podnikaní si môžete byť iba vy samy
  5. Nebojte sa zlyhať a urobiť chybu
  6. Majte single sústredenosť a jasný cieľ
  7. Obklopte sa správnymi a inšpirujúcimi ľuďmi
  8. Neustály progres = snívajte, realizujte a reflektujte
  9. Vaša akcia = výsledky
  10. Nebojte sa zlyhať alebo niečo pokaziť

S raňajkami pokračujeme aj v nasledujúcich  týždňoch v Bratislave, Trnave a v Nitre so zameraním na ďalšie témy. Napríklad  na využitie silných stránok , nákupnú cestu klienta a finančné zdravie začínajúcich podnikateľov. Vybrané podnikateľky budú môcť získať príležitosť stať sa jednou z troch výherkýň, s ktorými bude natočený vlog o ich podnikaní v spolupráci StartItUp. Viac o súťaži sa dozviete na www.slsp.sk/podnikavezeny (prihlasovanie bolo uzavreté 30.9.2016).

Podujatie je organizované v rámci Programu pre začínajúcich podnikateľov, ktorým Slovenská sporiteľňa podporuje ľudí, ktorí chcú rozbehnúť vlastné podnikanie. Okrem riešenia financovania umožňuje záujemcom získať kontakty na potenciálnych partnerov a rady od skúsenejších.

Prvé stretnutie účastníčky ohodnotili nasledovne

Zaujala ma téma raňajok a stretnutie s Katkou Zacharovou. Veľmi ma motivovala a uistila, že som na správnej ceste.

/ venujem sa pohybovému koučingu, ergonómii, výrobe balančných pomôcok

Spoznať nových zaujímavých ľudí a dozvedieť sa niečo nové ako využiť svoj potenciál. Prvé sa splnilo, druhé sa plniť začalo.

/ venujem sa eventovej agentúre

Hlavne získať podporu a odhodlanie, čo sa aj naplnilo jednak prostredníctvom stretnutia so ženami, ktoré sa rozhodli podnikať, ako aj naozaj motivujúcou prednášajúcou.

/ venujem sa vydavateľskej činnosti

Chcela som hlavne vedieť konkrétne Katkine typy na zvládanie určitých životných situácií (nie iba teóriu). Splnilo sa mi to. V podstate mi pomohla vyriešiť môj momentálne najväčší problém súvisiaci so začatím podnikania. S tým, aby som zvládla ísť ďalej.

/ pripravujem inzertný portál na výmenný obchod súkromných osôb

Chcela som získať pohľad druhých ľudí na môj projekt, zoznámiť sa s novými kolegami, ktorí začínajú podnikať a uistiť sa, že môj projekt má potenciál do budúcna.

/ venujem sa sprostredkovateľskému e-shopu ohľadne použitého štýlového oblečenia