InšpiráciaPodnikanie xa Publikované 4. júla 2019 zobraziť celý profil

V Banskej Bystrici vzniklo v marci tohoto roku prvé špecializované centrum pre 3D tlač. Čo to znamená a s čím tu ľuďom alebo firmám pomáhate?
V skratke poskytujeme modelovanie, výrobu a poradenstvo pre 3D tlač (aditívne technológie). Pomáhame aj ľuďom, prevažne však naše služby využívajú firmy.
Aby som mohol v lepšie definovať tieto služby, vysvetlím to na nasledovných riadkoch.

Keďže 3D tlač je v podstate digitálna výroba, je potrebné zadať na vstupe digitálny model. Veľakrát príde klient s nápadom, ktorý má len vo forme myšlienky alebo na papieri a cez prototypovanie sa dostávame k finálnemu produktu. Preto zabezpečujeme aj 3D modelovanie.

Samotná výroba dielov, či už pre prototypovanie alebo pre malosériovú výrobu prebieha z časti aj v našich priestoroch. Aby sme dokázali dodanie a výrobu zabezpečiť v čo možno najkratšom možnom čase, disponujeme aktuálne až piatimi 3D tlačiarňami s rôznymi technológiami výroby. Vyrábame široké spektrum výrobkov, od prezentačných modelov, cez funkčné diely strojov až po dentálne pomôcky. Možnosti sú naozaj obrovské.

Poslednou službou je poradenstvo, čo však vnímame ako veľmi dôležitú súčasť, pretože výrazne podporuje aj zvyšné služby. Z kľúčového know-how, ktoré sme roky získavali, môžu čerpať aj naši klienti. To sa následne prejaví na výbere vhodnej technológie, vhodného materiálu alebo optimalizácie dizajnu dielu.

Kanceláriu sme otvorili v nových priestoroch 365.labbu, komunitno-coworkingového centra. Sme teda súčasťou aktívneho života aj iných odborníkov, pričom máme priestory otvorené aj pre verejnosť priamo v centre mesta na Lazovnej 5. Radi Vás tam privítame osobne.

Viac informácií o nás nájdete aj na www.stepanek3d.sk

Fotogaléria k článku:


Autor článku: Ing. Petr Štěpánek, špecialista pre 3D tlač a konateľ spoločnosti Future Media Production, s.r.o.