MarketingPodnikanieRozhovory xa Publikované 4. januára 2017 zobraziť celý profil

Emília Papíková „Som mamina dvoch deti, ktorá sa po 15 rokoch práce v oblasti logistiky a po mnohých projektoch pre veľké spoločnosti  rozhodla skúsiť niečo iné, a splniť si svoje sny – tvoriť, sama si organizovať svoj pracovný i voľný čas, pracovať z domu, aby som sa mohla venovať rodine. V kruhu mojich blízkych príbuzných podnikajú viacerí, no mňa osobne to týmto smerom nikdy neťahalo.

Až program pre začínajúce podnikateľky zo Slovenskej sporiteľne, prostredníctvom mentorov, ale aj samotných  účastníčok, zmenil môj pohľad na podnikanie a dodal mi veľa pozitívnych impulzov a odvahu začať.“

S láskou zmeň aspoň kúsok zeme

„Na zemi existujú miesta, kde vládne dobro. Vytvor také miesto okolo seba.“
Milka patrí medzi ľudí, ktorí majú také miesto v sebe. Úctu a lásku k prírode pretavuje do svojich dielok. Pod jej šikovnými rukami sa s citom a zmyslom pre umenie rodia nielen krásne, ale aj užitočné vecičky. Harmóniu a pokoj, ktoré si nosí vo vlastnom srdci, túži preniesť do vašich domovov.

Zámerne si zvolila tvorbu z recyklovaného materiálu. Vieme dobre, že svet je zahltený textilom. S prihliadnutím na ekológiu a odľahčenie zemegule spod textilného odpadu dáva veciam druhú šancu. Značka Mamkin sen je inšpiráciou. Recyklovaním a využívaním prebytkov bojuje proti plytvaniu a hromadeniu odpadkov. Vníma dôležitosť záchrany ekologického systému a nesie so sebou posolstvo: Začni od seba. Začni tam, kde si. Začni s tým, čo máš. Začni s tým, čo vieš.

Nemôžem urobiť všetko. No vždy môžem urobiť niečo. A aj keď nemôžem urobiť všetko, neodmietnem urobiť niečo, čo môžem.
Mamkin Sen ukrýva lásku a obdiv k prírode a jej krásam, myšlienku dávať veciam druhú šancu. Jednoducho veci nevyhadzovať a dať im možnosť poslúžiť inak, dlhšie, lepšie. Táto myšlienka sa tvorivosťou prejavila v podobe akú môžete vidieť na www.facebook.com/MamkinSen.

Dedičstvo

„Nechcem byť len podnikateľka, túžim byť žena, čo si plní sny ešte pred dôchodkom. Plánujem si užiť každú minútu svojej práce, radovať sa z tvorenia, z toho, že viem vyrobiť vec, ktorá prináša nielen úžitok, ale aj potešenie. Viem, že sú zákazníci schopní oceniť kvalitnú poctivo odvedenú ručnú prácu. Viem, že sú ľudia, ktorí sa ku mne radi pridajú. Niečo viem a túžim to odovzdať iným. Nielen priamym predajom produktov, ale tiež odovzdávaním svojich vedomostí.

Kedysi som odhodila to, čo bolo prirodzené pre všetky ženy v mojej rodine: vyšívanie, háčkovanie, šitie, štrikovanie… Iba preto, že sa to akosi nenosilo, nikto to nerobil. Dnes som hrdá, že viem všetky tieto zručnosti. Nehanbím sa povedať, že som vďačná, že som mohla ako dieťa sedieť a skúšať, čo zvládnu moje ruky. Naučilo ma to trpezlivosti, systematickej práci, nevzdávať sa ak sa niečo nedarí, ale rozmýšľať, prečo to nejde a kde je chyba. Sústrediť sa na výsledok, nie na nezdary. Okrem toho, ak sa človek naučí ponoriť pri práci do toho čo robí, nájde svoj pokoj na duši, a to sa prenáša aj do života.“

Naozaj pestrá ponuka

„Nemáme domov hľadať, ale domov vytvárať.“ Henrich Seidel
Nie je nič nové na fakte, že bytový textil dodáva domovu teplo, spríjemňuje ho. Zútulní, oživí, dodá osobitý vzhľad vášmu interiéru. Ak hľadáte jedinečnosť, originalitu a výnimočnosť pre svoje hniezdočko, ste na správnej adrese.

Emília Papíková má talent a cítenie, vďaka ktorému dokáže svoje hand – made dielka zladiť so štýlom a potrebami vášho bývania. Tvorí výhradne podľa vlastných námetov, plynú jej z duše. Že ide o tvorbu podarenú, potvrdzujú slová spokojnej zákazníčky:  „Je do nich vložené srdce, láska a cit.“
V doslova pestrej ponuke z dielničky Mamkin Sen nájdete háčkované podsedáky na kreslá i stoličky, podnožky, prestierania pod kvetináče, nástenné dekorácie, rohožky, predložky k posteli či podložky pre domácich miláčikov tvarovo a farebne zladené so želaniami svojich zákazníkov.

Košíčky a dózičky poslúžia pri organizácii drobností v spálni, predsieni či detskej izbičke, originálne tašky a kabelky sa stanú príjemným módnym doplnkom vhodným na každodenné použitie. Háčkovaním je možné vytvoriť mnoho doplnkov do domácnosti, ktoré ešte roky môžu slúžiť svojmu novému účelu. Udržiavajú sa ľahko, veď sa operú ako tričko a vysušia a každý kúsok je jedinečný farebný originál.

Vízia 

Každý správny sen má svoju víziu. Pestré klbká Mamkinho sna dávajú šancu tým, ktorým život šance značne obmedzil. V Milkiných budúcich plánoch nájdete zriadenie chránenej dielne. Tvorivosť, ktorá podáva pomocnú ruku prirodzeným spôsobom. Zdravotne znevýhodneným prinesie potrebný peniaz a tiež pocit užitočnosti. Strihanie obnosených tričiek je vhodné tiež ako súčasť rehabilitácie po úraze ruky. Vízia zahŕňa realizáciu tvorivých dielní a workshopov pre deti i dospelých. Samozrejmosťou je prevádzka e-shopu s recy vecičkami.
KONTAKT:
Emília Papíková
mobil: 0918 568 176
e-mail: emilia.papikova@gmail.com
https://www.facebook.com/MamkinSen