PodnikaniePodujatia xa Publikované 1. decembra 2016 zobraziť celý profil

Ako získať nenávratné dotácie pre svoju firmu a kde nájsť tie najlepšie informácie? Neviete kde a ako sledovať výzvy a novinky na danú tému? Vieme, že nájsť informácie, ktoré sú zrozumiteľné, prehľadné je celkom komplikované. Preto sme sa rozhodli urobiť prednášku na danú tému s odborníkmi, ktorí sa danej oblasti venujú pár rokov a vedia problematiku vysvetliť „ľudskou rečou“, no čo je hlavné – vedia aj usmerniť, poradiť a prípadne záujmu vypracovať celé projekty. Informácie a rady, ktoré na prednáške odznejú vám zaručene uľahčia ďalšie rozhodovanie. Prednášajúci odborníci sú z firmy – Centire – www.centire.com
Prednáška je rozdelená na 3 časti. Dozviete sa :

1. Eurofondy na podporu kultúrneho a kreatívneho priemyslu

Zameranie grantu: podpora podnikania v oblasti kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Grant podporuje konkrétne nákup technológie/zariadenia, ktoré podporí výrobu a inovácie. V rámci projektu je možné hradiť aj náklady na rekonštrukciu/prenájom budov v súvislosti s nákupom technológie, marketingové aktivity alebo výrobu prototypov.

Výzva je určená pre: remeslá (výroba a ladenie hudobných nástrojov; výroba šperkov, keramiky; sklárske remeslá; remeslá spracúvajúce drevo, prútie, textil, kožu; atď.); nakladateľstvo v oblasti pc hier; dizajn, architektúru, reklamu; vizuálne umenie, scénické umenie, hudobné diela, umelecké vzdelávanie; vydávanie kníh, novín, časopisov; preklad kníh a iných literárnych prác; výrobu a distribúciu filmov, videozáznamov a tv programov; európske kiná; činnosti knižníc, archívov, múzeí a mnoho ďalších.

Obsah prezentácie:
– typy aktivít a projektov, ktoré sa dajú financovať
– základné predpoklady a podmienky pre poskytnutie príspevku
– finančné limity pomoci
– tipy pre prípravu kvalitného projektu
– diskusia

2. Výzva na rozvoj malých a stredných podnikov a elektronického podnikania

Zameranie grantu: tvorba inovatívnych produktov (tovarov, služieb) alebo realizáciu inovácie výrobného procesu. Výzva je určená pre: podniky pôsobiace 3 a viac rokov bez prerušenia činnosti.
Obsah prezentácie:
– základné informácie o výzve
– typy technológií a aktivít, ktoré sa dajú z výzvy financovať
– predpoklady pre úspech žiadosti a čo všetko musí žiadosť o grant obsahovať
– diskusia

3. Výzva na rozvoj začínajúcich malých a stredných podnikov

Zameranie grantu: tvorba inovatívnych produktov (tovarov, služieb) alebo realizácia inovácie výrobného procesu. Výzva je určená pre: podniky pôsobiace menej ako 3 roky.
Obsah prezentácie:
– základné informácie o výzve
– typy technológií a aktivít, ktoré sa dajú z výzvy financovať
– predpoklady pre úspech žiadosti a čo všetko musí žiadosť o grant obsahovať
– diskusia

Dátum a čas prednášky

Adresa: Nitra, Fraňa Mojtu 18, (budova MediaHausu)
Deň: 14. decembra (streda)
Začíname o 9:30 hod.
Ukončenie cca o 12:00 hod.
V cene prednášky je teplý obed podľa výberu a nápoj.
Počet miest je limitovaný pre max. 20 záujemcov.
Cena za prednášku je 39 €. Platí sa iba prevodom, potrebná registrácia cez formulár nižšie. (Posielame daňový doklad s údajmi k platbe)
V prípade otázok nás kontaktujte na 0949 816 505.